IMMORTAL TRENCH COAT

Jestli existuje jeden druh oblečení, který sluší opravdu všem ženám, bez ohledu na věk, či váhu, musí to být bezpodmínečně trenčkot! Nadčasový kousek s dlouhou historií sahající až do 19. století! Trenchcoat se stal během obou světových válek synonymem pro nepromokavý plášť, který používali britští a francouzští vojáci bojující nejen s nepřítelem v zákopech, ale také s nepříznivým počasím. Právě proto ten název trench – z angličtiny zákop. Váleční veteráni oblékali trenčkot i v civilu a záhy je začali následovat i civilisté.

Původně byl kabát ryze praktickou záležitostí, ale v průběhu několika let se ale stal naprostou módní nutností zastoupenou v šatníku každé hollywoodské celebrity. O tom, kdo je původcem tohoto geniálního kousku, se přou dlouhá léta dvě firmy – Aquascutum a Burberry. Kdo byl první ví asi jen ony samy. Dokonce ani britská královská rodina v tom nemá úplně jasno. Zatímco královna se prezentuje v trenčkotu od Aquascutum, její syn Charles dává přednost Burberry.

Do tohoto kousku se nebojte investovat, nadčasový kabát z odolného materiálu vám vydrží věky a stane se vaším věrným společníkem pro všechny příležitosti. Notabene víte, že Burberry trenčkoty se dědí po generace? To se o spoustě ostatních věcí v šatníku rozhodně říct nedá 😉

 
	Podle frekvence fotek v Burberry kabátu někdy Alexu Chung podezíráme, že snad ani v šatníku nic jiného, než tenhle kabát nemá :-)

Podle frekvence fotek v Burberry kabátu někdy Alexu Chung podezíráme, že snad ani v šatníku nic jiného, než tenhle kabát nemá 🙂

 

 
	Skvěle poslouží nejen jako elegantní kabát přes koktejlové šaty (to už věděla velmi dobře Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho), ale také jako pohodová varianta přehozená přes obyčejné triko a džíny, doplněná o pohodlné boty bez podpatku. Trenčkotu sluší zkrátka všechno!

Skvěle poslouží nejen jako elegantní kabát přes koktejlové šaty (to už věděla velmi dobře Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho), ale také jako pohodová varianta přehozená přes obyčejné triko a džíny, doplněná o pohodlné boty bez podpatku. Trenčkotu sluší zkrátka všechno!

 

 
	A na trenčkot nemusíte mít dokonce ani modelkovské míry! Nejlichotivější je v délce buď do půli stehen, nebo lehce pod kolena. Zavázaný udělá divy s každou postavou a vykouzlí tolik kýženou siluetu 'přesýpacích hodin'.

A na trenčkot nemusíte mít dokonce ani modelkovské míry! Nejlichotivější je v délce buď do půli stehen, nebo lehce pod kolena. Zavázaný udělá divy s každou postavou a vykouzlí tolik kýženou siluetu ‘přesýpacích hodin’.

 

 
	A trochu historie na závěr. Tak vidíte, že jsme vám nelhaly ;-)

	pics: Pinteres, GirlwithCurves.com

A trochu historie na závěr. Tak vidíte, že jsme vám nelhaly 😉

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *