LILA HAT AND SATIN DRESS

V době, kdy budete číst tenhle článek, já budu:

 • o rok starší
 • o spoustu zkušeností moudřejší
 • sedět ve vlaku (ne v kočáru) do Vídně 🙂

Když se dívám na tyhle fotky, chce se mi s úsměvem říct – no jo, to sis ještě mohla dovolit, to ti bylo teprve 42. Přesně, jako když jeden 90 letý lauerát Nobelovy ceny prohlásil, že jediné, čeho v životě lituje, že si v 80. neuvědomil, jak mladý je.

 

A tenhle rok mi dal vážně zabrat. Přišla jsem o milovanou Růženku i o nejlepšího kamaráda, kterému se málem podařilo zničit mě i mou firmu. Po pěti letech (nebo tak nějak) už nejsem single. Dohnaly mě všechny hříchy mládí. A protože už jsem oficiálně stará, tak můžu udělovat rady, aby vás nemělo co dohánět:

 1. plaťte daně včas
 2. každý večer si odličte obličej

I když to zní takhle spojené dost divně, tak tohle jsou 2 věci, které bych velmi úderně vysvětlila dvacetileté Alence. Protože to pak stojí spoustu energie, síly a peněz dát to zpátky do pořádku. Oboje!

 

A ještě zbývá dovysvětlit poslední bod – ten vlak. Do Vídně jedeme všechny tři Áčka (Alex, Anička a jÁ 🙂 ) fotit projekt, o kterém vám řekneme už hodně brzo. Původní záměr byl nafotit jaro/léto, jenže když máme dneska těch pěkných 8 stupňů a člověk neví, jestli prší nebo už sněží, tak jsme musely trochu změnit plány. Ale snad se to povede. A samozřejmě se chystáme na schnitzel a sacher. Ovšem já osobně se nejvíc těším na ten vlak! Já tím nejela… no ani nepamatuju.

Co si ovšem pamatuju byla moje úplně první samostatná cesta vlakem za babičkou do Ústí. Bylo mi 5, měla jsem svůj kufírek a cítila se, že mi patří svět. Přesně do té doby, než jsem zjistila, že průvodčí dostala od mých rodičů instrukce, že mě má hlídat. A co bylo ze všeho nejpotupnější, když jsem z okna viděla, jak moje maminka s tatínkem jedou celou cestu v autě podél kolejí a hlídají mě zvenčí 😀  Takže jestli tenhle článek budou číst: mami, tati, já už vám dávno odpustila 😉 .

 

Tak snad vás moje ohlédnutí a poučování nezdolalo a přeju vám krásný nový týden. Ať je plný energie (a odličování 🙂 )!

Xo, Vaše

 

 

Dress – ZARA

Cardigan – ZARA

Hat – TONAK

Booties – ISABEL MARANT

Bag – GUCCI

Necklace & Bracelet – TIFFANY & Co.

 

Follow:

14 Comments

 1. April 18, 2017 / 11:16 am

  Dodatecne krasne narozeniny. Stale plno elanu a super stylu. Stastnou cestu!

  • Alen
   Author
   April 19, 2017 / 10:36 pm

   Jani, děkujeme moc!

 2. Kristina
  April 18, 2017 / 3:43 pm

  Tak myslím že toto není úplně Tvůj styl, a ani Ti nesedí, omlouvám se, ale musím to napsat
  Krásné dny přeji

  • Alen
   Author
   April 19, 2017 / 10:36 pm

   Kristi, nic se neděje, vážím si toho, že sis našla čas a napsala veřejně svůj názor a podepsala se pod něj, toho si moc cením!

 3. B.
  April 18, 2017 / 5:20 pm

  Ali? Nechceš napísať knihu? Tvoje články sú úplne najlepšie. 🙂

  PS: Všetko najlepšie k narodeninám

  • Alen
   Author
   April 19, 2017 / 10:35 pm

   Ty jsi zlatá! Děkuju moc za kompliment a za přání! Už jsem to párkrát slyšela, tak o tom popřemýšlím 😉

 4. Natalie
  April 18, 2017 / 5:53 pm

  Vše nejlepší Alen, já jsem si k tvým narozeninám nadělila How to be Parisian (přečteno za tři dny) a taky lak na nehty v barvě Tiffany blue (kdepak jsem ji asi tak mohla odkoukat? 😀 ). Takže přeji pořád tak inspirativní a báječný blog (…a zase přeju pomalu sobě…). Teď nám bude dva měsíce stejně a já pak budu o rok starší, ale nevím, jestli za sebe dám tak sofistikovanou sumarizaci…myslím, že si radši bez reptání půjdu koupit další knihu o stylu (Alexa Chung, It?).

  • Alen
   Author
   April 19, 2017 / 10:34 pm

   :-))) Děkuju moc, Naty! A už raději v předstihu přeju nádherné narozeniny tobě! Děkuju, že jsme se tenkrát narodily skoro stejně a že jsme se takhle “potkaly” 😉 P.S.: Alexa mě moc neba popravdě, je taková hodně… britská, taková moc “rozvrkočená”. To spíš doporučuju Life Style Live od Garance Dore nebo Living in Style od Rachel Zoe.

 5. Veronika
  April 18, 2017 / 7:15 pm

  Dodatečně všechno nejlepší a hodně materiálu do dalších inspirativních článků.

  • Alen
   Author
   April 19, 2017 / 10:26 pm

   Děkuju, Verunko!!!!

 6. Marcela Čierna
  April 19, 2017 / 9:21 pm

  <3 ja by som dvadsatrocnej Marcelke poradila, aby viac cestovala, viac cvicila a viac si verila…a este cosi, ze od toho blbca by mala ist co najdalej…:-D

  • Alen
   Author
   April 19, 2017 / 10:26 pm

   Marcelka, to je tak krásné! Proč tohle nenapadlo i ostatní naše čtenářky, to je tak super si přečíst vaše “dvacetileté” rady! Děkuju!!! A.

   • Marcela Čierna
    April 20, 2017 / 8:33 am

    <3 :-*

 7. Jana
  April 22, 2017 / 12:15 am

  Já si naopak myslím že Ti to neskutečně sluší, dodatečně vše nej Alenko.

  Jana J.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *