AIRPORT STYLE

Tak dnes zvesela a z větrna. Když jsme s Aničkou dělaly tyhle fotky, tak bylo zaprvé mínus 10 (aspoň jsem se tak cítila) a za druhé vítr o síle orkánu (můj klobouk to takhle cítil). Proto udržet klobouk, vlasy a dekórum bylo téměř nemožné. Co bylo ovšem nejzábavnější, byly moje klapající podpatky v letištní hale. Přísahám, že na ty vyjevené pohledy spolucestujících v životě nezapomenu. Jenže jak jim všem mám vysvětlit, že tohle jsou moje nejoblíbenější “chodicí” lodičky baťovky a že v nich můžu klidně běžet maratón a všechno bude v cajku? Příště si to dám dvojjazyčně vytisknout na tričko místo toho mickey mouse a bude to.

 

A jak Alex předpověděla, respektive tak trochu rovnou nařídila, tenhle týden bude všechno jinak a zalité sluncem. Samozřejmě, že jsem včera zmokla, ale kdo by se tímhle nechal rozházet. Takže nás tenhle čeká jedno krásné focení, při kterém budu názorně předvádět, jak balím kufr na cestu (a bude to cesta do tepla, takže kufr bude přibližně 3x větší, než je ten na fotkách). Alex čeká cesta do Říma se svým drahým a Aničku (bohužel) čeká celý týden v knihách, protože po víkendu obhajuje bakalářku. Jezuskote, jak já jsem ráda, že už nemám tyhle stresy s učením, ale jen starosti, jestli zvládnu vydělat na nájem :-)))

 

Řeknu vám ještě jednu věc, kterou se zabývám posledních pár dní/týdnů. Strašně moc chci najít nějaké věkově přibližně podobné blogerky (české i zahraniční). Tak jsem jsem večer velmi svědomitě projížděla na instagramu hashtagy #40plus nebo #40plusstyle a to, co se na mě hrnulo, bylo odstrašující! Mě už ale tak zoufale nebaví ty mladé slečny, u kterých si nejste úplně jisté, jestli si při studiu nepřivydělávají ještě tou nejstarší profesí (ne, nemluvím o blogování 🙂 ).  Takže pomozte! Jestli máte JAKÝKOLI tip na blogerku, která ví, že Jimmy Hendrix není DJ, že Indie není v Evropě a že být sexy neznamená být nahá, sem s ním!

Protože život bez inspirace je naprd. A inspirovat se v podstatě u dětí, je dvakrát naprd. Bohužel ze mě nikdy nebude mama blogerka a už vůbec ne cooking blogerka, takže na tu fashion jsem jak kůl v plotě 🙂  Proto vám budu nesmírně vděčná za to, když se se mnou podělíte. A dobře, nemusí to být zrovna 40+, i 30+ zvládnu 😉 .

 

A když jsme u toho věku (já vím, poslední dobou o tom dost mluvím, asi mám krizi, už taky bylo na čase), tak se s vámi podělím ještě o jedno tragikomickou historku, která se mi minulý týden přihodila. Volala mi nějaká slečna a tak trochu nesouvisle blekotala něco o instagramu a spolupráci. To nebylo nic divného, s Alex fotíme instagram fotky pro spoustu klientů, takže jsem souhlasila se schůzkou. Dorazila se svým “kolegou” a o mě se pokoušely mdloby. Zaprvé to podle věku mohly být moje děti. A za druhé, díky bohu za to, že to nebyly moje děti. Holčička vypadala na 12 let a v černých skinny džínách, vytahané mikině, culíku a s batohem vypadala tak tuctově, že mi jí až bylo líto. Chlapci bylo tak 14 a soudě podle ohromujícího počtu beďarů právě procházel zuřivou pubertou.

Nakýblovali se ke mě do kanceláře a s naprosto zarytým přesvědčením mi sdělili, že jsou experti na sociální média a pomůžou mi “rozjet” náš instagram a facebook. Nejen, že si o mojí firmě evidentně nezjistili vůbec nic, protože mi v podstatě nabídli to, čím se živím já. Ale to jejich neotřesitelné sebevědomí, ta dravá ignorance mládí, to mě definitivně utvrdilo v tom, že jsem oficiálně stará.

Ne, rozhodně to neberte jako stěžování, to vůbec ne! Jen jsem se v tu chvíli dostala na stranu mojí mámy a babičky, které se na mě v mých 20 letech schovívavě dívaly a pokyvovaly hlavou. Tohle přesně jsem totiž dělala na té naší schůzce já (mimochodem, takhle krátké “jednání” jsem ještě neměla).

 

A pak mi došlo, proč mě vlastně celá tahle tristní situace tak pobouřila. Vzpomněla jsem si totiž na moment, kdy jsem jako pětadvacetileté střevo nastoupila do Elle a mým kreativním supervizorem byl fotograf Robert Vano. Najednou jsem měla před očima přesně stejnou situaci – jak jsem já na něj koukala pohrdavě, co se mi to ten starej páprda snaží vysvětlovat, co on může vědět o módě a trendech! Ještě teď jsem rudá hanbou až na zadku, i když tohle jen píšu! Že jsem si tenkrát za tu nebetyčnou drzost rovnou nenafackovala! Protože až za hodně dlouho mi teprve došlo, jak přínosné všechny jeho rady byly. Kolik toho zažil, viděl, procestoval, poznal a nafotil. O tom mě se mohlo jen zdát. Kdybych ho jen tenkrát aspoň trochu poslouchala, mohla jsem být ještě mnohem dál, tím jsem si stoprocentně jistá. Naštěstí jsem si svojí chybu uvědomila, sice pozdě, ale přece. Takže teď Roberta miluju, vážím si ho jako málokoho v téhle branži a nutím ho vyprávět mi znova a znova všechny historky o tom, jaká byla Diane Vreeland (můj největší profesní idol, se kterou on měl tu čest pracovat).

 

A víte, co na tom všem je nejdivnější? Že když jsem Robertovi před pár lety volala a prosila ho, jestli by se mohl stát hostujícím lektorem na kurzech stylingu ve Škole stylu, tak mi odpověděl: “Bude mi velkou ctí, Alenko, protože jsem si tě vždycky moc vážil.”

Nějaké ponaučení? Třeba to, že se stářím přichází (kromě pravého vrzajícího kolena) i zkušenosti, nadhled a shovívavost. A tohle ve dvaceti prostě nemůžete mít. Na to si každý musí pěkných pár let počkat.

Takže Roberte, tohle je poděkování pro tebe! Za to, že jsi mě tenkrát neuškrtil, za to, že jsi vydržel počkat, až si na to přijdu sama. Za to, že jsi můj přítel a za to, že si vážíme jeden druhého. Mimochodem, co záda, lepší? 😀

 

Ježišmarjá, to je zase strašně dlouhé čtení. To jsem na vás zvědavá, jestli to dáte až do konce a neusnete při tom s hlavou na klávesnici. V našem věku je elasticita kůže už dost pofidérní a chodit celý den s obtisknutým entrem na tváři není nic pěkného 😉  Mějte krásný den a děkuju všem, kteří dočetli až sem!

Xo, Vaše

Trenchcoat – BURBERRY

T-Shirt – H&M

Jeans – H&M Conscious

Shoes – BAŤA (Insolia)

Hat – TONAK

Bag – GUCCI

Suitcase – SAMSONITE

Follow:

30 Comments

 1. May 16, 2017 / 8:34 am

  Ahoj Alenka neblogujem v pravom slova zmysle, ale stále je to moja vášeň aj po 40 tke

 2. Zuzka
  May 16, 2017 / 8:45 am

  Alenko,
  a co 50+, taky berete? No jo, ale co taková “holčička” a “chlapec”, ti by asi prohlásili – radši ani neotvírat!!!

  Hezký den.
  Zuzka

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 9:40 am

   Zuzi, jestli někoho takového máš, sem s ním!

 3. V.
  May 16, 2017 / 8:47 am

  Říká se, že růžové tričko si na sebe může vzít jen opravdový chlap. Já bych to doplnila a řekla bych, že tričko s mickey mousem si po čtyřicítce může vzít jen ten s tím správným nadhledem. A ten ty máš, Alen! Tohle je pro mě jeden z nejlepších článků, co jsem od tebe četla, díky moc!

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 9:41 am

   Strašně děkuju, nádherně napsané! Můžu ti to “ukradnout”? 🙂 Děkuju za ta slova, nádhera!

   • V.
    May 17, 2017 / 9:29 am

    Klidně ukradni, budu jen polichocena 😉

 4. Marcela Čierna
  May 16, 2017 / 9:03 am

  Alenko, ja te miluji! <3 mam rozmazanu ocnu linku. Tvoje clanky mi vzdy zlepsia naladu a ten nadhlad a zhovievavost, to je presne to…aj ja som uz stara. 😀 co sa tyka bloggeriek, mam strasny deficit aj ja a preto ma vzdy potesi, ked napises clanok a hlavne, ked vidim tvoje outfit post-y. 🙂

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 9:43 am

   Marcelka, nápodobně 😉 Děkuju. Tobě obzvlášť, protože ty jsi se mnou snad od samého začátku, že ano?! Děkuju, že jsi to se mnou pořád vydržela, někdy to stojí hodně úsilí 😉

   • Marcela Čierna
    May 16, 2017 / 11:42 am

    :-* veru, uz sem za tebou chodim pekne dlho. 😀 a uz by sme sa aj vidiet nazivo mohli niekedy konecne. 🙂

    • Alen
     Author
     May 16, 2017 / 7:18 pm

     Ježiš, no jo! Já si pamatuju, že tenkrát jsem se přiotrávila nějakou pizzou a nevyšlo nám to. Jenže jak už se “známe” tak dlouho, tak mám pocit, že se vídáme co týden :-))

 5. Kateřina
  May 16, 2017 / 9:13 am

  Samozřejmě vždycky dočítám poctivě do konce, Alenko. Miluju tvůj nadhled a lehce ironický humor. A Roberta taky strašně miluju a stačilo k tomu jen pár hodin na kurzu. Aaach.

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 9:43 am

   Kači, děkuju, děkuju, děkuju! A Robertovi to vyřídím, určitě bude dojatý stejně, jako já!!!xoxo

 6. Bára
  May 16, 2017 / 11:17 am

  Milá Alenko, mně je 31 a často se pozastavuju nad tím, co se s dnešním světem děje. Jak se krásný mladý holky, který ve svým věku takřka nic nepotřebujou (18+/- stačí jen trocha lesku, umyté vlasy a jsou nádherný) stylizujou do porno hvězd, patlaj na sebe kila make-upu a VÁŽNĚ si myslí, že jim to sluší. Je jasné, že trend určujou umělé figuríny s vymytým mozkem a klan Kardashian. Já nevím, buď jsem divná nebo zaprdnutá, ale je to hrůza. No a co tím chtěl básník říct? Jen to, že jsem ráda, že jsi tu ty a Alex a tak trochu čeříte vody tím, že jste své a já vás za to žeru 🙂 Jen tak dál 🙂

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 7:20 pm

   Baru, mluvíš nám z duše! A moc si toho vážíme, že jsi nám to napsala. A dokud budeme mít tak úžasné čtenáře, jako máme, tak ty vody čeřit nepřestaneme, kdybychom se utopit měly 😀

 7. May 16, 2017 / 11:56 am

  Milá Alenko !!
  Jsi prostě vážně skvělá ! Miluju tvé články !

  Pokud ti nevadí, že mi do 40+ chybí 4 roky , můžeš občas mrknout na mě !
  Ačkoliv zase nevím, jestli tě zrovna já budu bavit !!

  http://Www.blondeblog4u.com
  IG – blonde_blog4u

  Posílám velký pozdrav a pusu do Prahy … BTW budu příští týden v Praze 🙂 jdu na konzert DM a potom si budeme ten zbytek týdne trochu užívat .. třeba Kafe ??

  Krásný týden

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 7:17 pm

   Milá Katy, nápodobně!!! Úžasný blog! A na kafe bych s tebou strašně ráda, ale já v neděli odlétám 🙁 Zkusíme to příště?? Nebo holt dorazím za tebou 😉

 8. Radka
  May 16, 2017 / 12:19 pm

  Vydržela jsem až do konce a jedním dechem, krásně napsaný! A outfit super! Přesně toto mám ráda i na sobě. Moc Ti sluší, miluji klobouky, jehly a vše toto! Krásnou cestu plnou zážitků přeji, Radka 🙂

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 7:15 pm

   Radu, moc děkuju, strašně si vážím takových vzkazů, děkujuuuu!!!!

 9. Andrea
  May 16, 2017 / 1:55 pm

  Ahoj Alenko, jukni na blog Lucie Janotové a Evy Jasanovské. Je to teda spíš magazín 🙂

  http://www.bobovibe.cz/

  Andrea

 10. Radka
  May 16, 2017 / 1:59 pm

  Alenko, vrže mi pravé koleno a odmítám být stará 🙂 A taky nemůžu najít blogerky “+40”, které by byly cool jako ty :-). Jedna mě zaujala, ale fotek na blogu málo. http://seebymiriam.nl/

 11. Natalie
  May 16, 2017 / 6:38 pm

  Alen, i s elasticitou na to musímě jít už jen s nadhledem a shovívavostí. Copak Enter na tváři. Hlavně aby nezůstal Delete na čele….

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 7:14 pm

   :-)))) Ale někdy by to pomohlo! 😉

 12. Iva
  May 16, 2017 / 7:27 pm

  Mam na IG Annamavridis a Gittabanko zkus treba se ti budou libit

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 7:30 pm

   Ivu, tyhle přesně sleduju! Jenže obě jsou příšerně vychrtlé (což miluju, ale ani omylem se nepřibližuju 🙂

 13. Zoe
  May 16, 2017 / 10:16 pm

  Můj tip pro Alenku je Janka Polliani, stylová a žádná vychrtlina.. 🙂

  • Alen
   Author
   May 16, 2017 / 10:54 pm

   No jo, máš pravdu, na tu já jsem úplně zapomněla! Hned jí jdu skouknout, dekuju!!

 14. May 18, 2017 / 7:06 pm

  Uzasnej clanek!! Krasne napsany, vtipny a pritom to ma sakra hloubku! 🙂 Inspirace i ponauceni, dekuju!

  • Alen
   Author
   May 18, 2017 / 8:30 pm

   To já děkuju!

 15. Elunac
  May 26, 2017 / 9:59 am

  Krásný článek. Moc pravdivý . A zasmála jsem se i si posteskla. :)) Za měsíc a kousek mi bude 37, mam 3 deti a zrovna beham za tim nejmenším ročním a vezmu na sebe max tenisky a mikinu. Ale když, tak se ráda pěkně obleču. A tady ráda čerpám inspiraci. Děkuji. I když nekomentuju, pac věcně nemam čas. :)) V lednu jdu zpet do práce, tak si možná i lodičky obuju 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *