THE PERFECT BROWS

Já a obočí, to je jedna velká kapitola. Stejně jako já a permanentní zákroky. K tomu prvními – obočí je podle mě jedna z nejdůležitějších částí na obličeji. Stačí mu trochu dodat tvar a barvu a hned vypadáte úplně jinak. Když víte, jak na to, vypadáte samozřejmě lépe, když při úpravě obočí tápete, můžete si výrazně ublížit, ostatně tyhle případy potkávám denně. A teď k té druhé záležitosti – z té mám odjakživa upřímně strach. Svěřit se totiž do rukou někomu úplně cizímu a nechat si upravovat své tělo, to chce prostě odvahu. A hlavně naprostou důvěru. O permanentním obočí jsem jakožto blondýnka přemýšlela nějaký ten pátek, ale strach byl vždycky silnější než já. Pak jsem viděla Jarušku, majitelku salonu Biologique Recherche, a její dokonalé obočí a touha budit se ráno s klenutými oblouky ten strach úplně přebila. Za dva týdny jsem měla termín a celá nervózní šla vyzkoušet čepelkovou metodu, tzv. microblading. Jak to celé probíhalo? A jak jsem spokojená?

Na úvod vás chci jen upozornit, že jsem děsná citlivka a všichni ostatní to zvládli mnohem lépe, než já. Takže pokud povím, že mě to chvílema bolelo, berte mě prosím hodně s rezervou! Všichni normální lidi totiž po znecitlivějícím krémů necítít nic, já všechno…:D Ale pěkně popořadě, na proceduru je důležité přijít nalíčená tak, jak běžne chodíte. Jaruška si vás pěkně prohlídne a vytvoří vám tvar, který bude dokonale padnout k vašemu obličeji. Důkladně si vás odlíčí a pak začne “kouzlit”. Obočí nejprve důkladně přeměřila a pak nakreslila tvar, který je pro mě nejvhodnější. Nemusíte se bát, že vám udělá obočí podle svého, nejdříve s vámi vše zkonzultuje, u mě se ale napoprvé trefila. Tvar pak obkreslí bílou tužkou a nanese znecitlivějící krém. Ano, přesně ten, který na mě začal působit až ve chvíli, kdy bylo vše hotovo. Nebyla bych to zkrátka já, kdybych neměla nějakou specialitu, že?

Jakmile je znecitlivěno a předkresleno, začíná ta titěrná práce. Permanentní obočí totiž už dávno neznamená, že vám někdo natetuje dva nevzhledné slimáky. Metodou microblading vám vykreslí každičký chloupek zvlášť, takže obočí působí živým a hlavně velmi přirozeným dojmem. Jemnou čepelkou namočenou v barvě se provede mělký řez a vytvoří se tak několik chloupků, které jsou od těch opravdových k nerozeznání. Rozhodně je tato metoda šetrnější, než klasický permanentní make-up, méně bolestivá a hlavně konečně přirozeně působící. Nemusíte se bát žádného krvácení či výraznějšího podráždění. V prvních dnech samozřejmě okolí bylo lehce zarudnuté, obočí bylo poměrně tmavé a začaly se na něm dělat malé stroupky, ale po třech dnech bylo zahojeno a já si užívala konečně klenutých oblouků i po ránu. Po aplikaci dostanete krém, kterým je třeba obočí důkladně promazávat, aby se stroupky tvořily co nejméně a hlavně si na obočí nesahat a už vůbec ne si ty stroupky ručně sundávat. Někdy jsem sice měla příšerné nutkání se pořádně poškrábat, touha po krásném obočí byla ale naštěst silnější.

Po úplném zahojení je třeba dojít na korekci, protože ačkoli se o obočí staráte ukázkově, některé “chloupky” zkrátka vypadnou. Já jsem na něj objednaná za dva týdny, dřív jsem totiž měla plnou hlavu jiných věcí a hlavně jsem neměla pocit, že na korekci nutně rychle musím. Obočí vypadá skvěle i bez ní, ale některá místa musím dokreslovat. Takže už se nesmírně těším, až budu moct dokreslování ze své ranní rutiny úplně vyřadit. Efekt vydrží rok, dva, to je velmi individuální. Na léto je to ale neskutečně praktická věc. Jen si vezměte, že se vynoříte z vody a máte obočí! Pro přírodní blondýnky naprostá utopie, obzvlášť, když paří sluníčko a přírodní obočí bledne. S tím permanentním máte vystaráno.

Sama jsem byla překvapená, jak plastickým dojmem obočí působilo. A hlavně jsem nesmírně ráda, že jsem sebrala všechnu odvahu a pro microblading se rozhodla. Tady můžete vidět výsledek, fotku před a po. Pořádný rozdíl, nemyslíte? Určitě se s vámi po korekci podělím o finální fotku, už teď se na ni moc těším!

Zkoušeli jste metodu microblading? Jaký máte vztah k permanentním úpravám vzhledu? Já jsem na léto přemýšlela ještě o řasách, ale nakonec asi skončím u osvědčené laminace.

 

Užijte si víkend a mějte se krásně!

Uložit

Uložit

Uložit

Follow:
Share:

3 Comments

  1. Markéta
    June 9, 2017 / 9:02 am

    Děkuji, Alex! Dlouho jsem se nemohla rozhodnout jestli chci být ošklivá a dlouho spát nebo být krásná a vstávat v nekřesťanskou hodinu. Tohle je náramné řešení a já se jdu hned objednat:-) PS: zdravím Alenku a přeji pěkný den všem v SoS!

  2. Maggie2410
    June 12, 2017 / 9:41 am

    Alex, moc ti to sluší! Myslíš, že bys pak pár týdnů po korekci mohla vyfotit výsledek na denním světle bez makeupu a hodit to třeba na IG? Přemýšlím o tom taky a zajímá mě, jak to pak vypadá finálně 🙂

  3. June 17, 2017 / 11:31 am

    Ahoj Alex, tak to je prostě pecka! Moje maminka má teď v červenci narozeniny a myslím, že tohle pro ní bude super dárek, protože s věkem jí holt obočí dost prořídlo a musí ho denně kreslit tužkou. A myslím, že až jí uvidím, objednám se hned taky, protože já denně “vyrábím” obočí taky 😀 Jo a přirovnání toho klasického permanentu ke dvěma “slimákům” mě teda rozesmálo, protože je to fakt výstižný. :-))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *