MY NEW (PINK) LIFE

Jak jsem vás už včera na instagramu upozorňovala, tenhle článek bude plný novinek… a růžové barvy. A jak jsem většinu novinek dopředu plánovala, tak růžová smršť vznikla zcela náhodně (zkuste odolat takhle monstrózním hortenziím!).

Nebudeme to moc zdržovat a jdeme na to. O své kreativní a produktivní krizi jsem vám psala v minulém článku. A protože není radno se v nehezkých situacích příliš dlouze rochnit, vzala jsem to z gruntu, načetla odborné rady a dala se do toho. Tohle jsou prozatimní výsledky:

 

 1. VSTÁVÁM V 6 HODIN RÁNO!!! Těm, kteří mě znají trochu důvěrněji, tahle zpráva způsobí naprostý otřes. Nikdy jsem nevylezla z postele před devátou a dřív než v 10 ze mě kloudné slovo nikdo nevypáčil. Omlouvala jsem si to pokročilým věkem a nutnosti beauty sleep. Jenže pak jsem byla celý den jak praštěná, bez nálady a pořád jsem žila s pocitem, že nic nestíhám. Takže jsem jedním dechem přečetla knížku Zázračné ráno a dala se do toho. Budíček v 6 (Zaplaťpánbůh, že jsem začala v létě, kdy je už venku krásné světlo. V zimě by se mi začínalo mnohem hůř.), hodina JEN PRO SEBE. Podle Zázračného rána vypadá přibližně takhle:
  – pár minut naprostého ticha (tomu neuvěříte, co tohle dokáže s vaším mozkem udělat!),
  – pár minut kreativní vizualizace (to mě baví nejvíc)
  – víc minut čtení (ne detektivek, ale knížek, které vám pomůžou s osobním rozvojem, ať už se chcete zaměřit na jakoukoli část vašeho života)
  – pár minut psaní (v Zázračném ránu doporučují psaní deníku, já mám spíš radši beletrii, haha, takže moje zápisky jsou spíš kreativní nápady, než věty typu “milý deníčku”)
  – a nejvíc minut cvičení (Tak to je pro mě zatím největší oříšek! O tom vám ještě napíšu víc v příštím článku, to vás vážně rozesměje, přísahám!).

 

2. SCHOOL OF STYLE BLOG JE MŮJ! 🙂  Lépe řečeno – blog se pomalu ale jistě transformuje jen na moje dítě. A abych předešla veškerým spekulacím, Alex jsem nevyhodila, neuškrtila, ani jsme se nedohádaly jako koně 🙂 . Jen já jsem tenhle blog brala vždycky trochu víc osobně a Alex už svůj vlastní blog má, takže to pro ní bylo dost schizofrenní, psát osobně na svůj web a míň osobně na tenhle. Já vím, taky mi tu bude chybět. Ale jestli se vám po ní bude stýskat, vždycky jí najdete na www.taleofmissa.com! A slíbila mi, že mi pro vás moc ráda čas od času napíše nějaký beauty článek.

 

3. PO 6 LETECH ZASE ŽIJU VE SPOLEČNÉ DOMÁCNOSTI S CHLAPEM! Popravdě, tohle je pro mě mnohem větší změna, než že nebudu fotit Alex outfity :-). Já jsem úplně zapomněla, jaké to je!!! To není jako jízda na kole, která se prý nezapomíná. Tohle byl (nejen) kulturní šok. Moje volné neděle (a že jsem jich díky víkendovým kurzům stylingu měla tak 5 do roka) vypadala tak, že jsem se vypotácela z postele jen tehdy, když už jsem měla vážně hlad nebo mě honila mlsná. Jinak jsem jí nejradši trávila zavrtaná v peřinách, s knížkou v ruce a filmy v compu. A naše první společná neděle s Kevinem? Budíček v 9 hodin (nechal mě prý spát hodně dlouho) a od desíti poskakování po bytě s opakující se otázkou: “Kam půjdeme na procházku?”. V poledne jsem konečně pochopila, že se procházkování nevzdá a že mě čeká ta nejtěžší životní lekce – začít dělat kompromisy.

 

Procházkou v neděli ráno to totiž jen začalo. Pokračovalo to rybníkem v koupelně, do kterého si stoupnu kdykoli pán “bere lázeň”, pravidelným půlhodinovým sestavováním nákupního seznamu a plánováním večeří (já si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy měla teplou večeři doma!)… A předpokládám, že budeme ještě pár dní/týdnů narážet na další a další třecí plochy. Jak jednou odpověděla Cameron Diaz na otázku, co je na manželství nejlepší a nejhorší: “Manžel mě o sobě samé naučil věci, o kterých jsem neměla ponětí. A o některých bych raději vůbec nevěděla.”

Ale z nového soužití s absolutně anti-social media chlapem vzniká tolik vtipných situací, že jsem si je začala sepisovat a příště vám je povyprávím. To vážně stojí za to!

 

Přeju vám, ať máte nádherný den, z celého svého růžového srdce děkuju, že jste dočetli až sem a doufám, že se tu budeme pořád potkávat, i když se z blogu stane pravý a nefalšovaný Alenčin osobní deníček (milý deníčku….) 😀 .

 

Xo, Vaše

 

Shirt & Trousers – ZARA

Suede shoes – H&M

Bag – GUCCI

Sunnies – RAY BAN

Bracelet – ALEXANDER MCQUEEN

 

Follow:

23 Comments

 1. August 14, 2017 / 3:50 pm

  Alex je mi teda trošku líto, protože jsem se ráda na ty outfity dívala, ale na druhou stranu vím, že to zvládneš i sama na jedničku! 🙂 Ty osobní posty jsou super. Ať se vám daří s hledáním kompromisů 🙂

  • Alen
   Author
   August 15, 2017 / 10:18 am

   Mě taky, Danielko, ale každý konec je nový začátek a třeba to bude pro nás pro všechny velká zábava (já v to teda doufám, kudy chodím 😉 . Xo, Alen

 2. Vanda
  August 14, 2017 / 4:00 pm

  Procházky a plánování sobotního menu 😀 Tohle nesedne ani za 25 let 😀

  • Alen
   Author
   August 15, 2017 / 10:19 am

   Vandi, tak to mi neříkej ani ze srandy! 😀

 3. Marcela Čierna
  August 14, 2017 / 7:54 pm

  Hrozne sa tesim, ze si si to tu cele nechala pre seba. Alex je uzasna, ale priznam sa, chodim sem za tebou Alenko.

  • Marcela Čierna
   August 14, 2017 / 7:57 pm

   A nepridalo mi to smajlov…tak teraz… 😀 :-*

  • Alen
   Author
   August 15, 2017 / 10:19 am

   Marcelka, ty už jsi jako moje nejlepší přítelkyně, aniž bychom se kdy potkaly! Takže jsem strašně ráda, že tu se mnou zůstaneš! 😉

 4. August 14, 2017 / 8:00 pm

  Jééé…. to je hezký, ale ! Alex si sleduju na jejím blogu a tady jsem se právě těšila stejně nejvíc na tvoje veselé příhody ze života, vlasy a šatník :-). Ale to je dáno asi tím bližším věkem k tobě :-D.
  Hezký život, Alenko 🙂

  • Alen
   Author
   August 15, 2017 / 10:20 am

   Já jsem tak ráda, že je nás tu zralých, starších a pokročilých tolik! Hned z toho mám mnohem lepší pocit, že se tu v tom on-line světě sama někde neztratím 🙂 děkuju, Moni!!!

 5. Natalie
  August 14, 2017 / 8:47 pm

  Oha, ohaaa, tak tomu se říká rozjezd ve velkém stylu 🙂 Taky je to rok, co vstávám v šest, ale musím říct, že v zimě mě vypruží z postele čistě jen představa, že jestli přijedu do práce o vteřinu později, nemám kde zaparkovat….A nechci odrazovat od psaní, taky trochu píšu, ale z vlastní praxe musím říct, že velcí vydavatelé reagují jen na globální témata a známá jména, načež já malá vydavatelství vůbec neznám. Jestli máš Alen někoho, kdo by měl zájem alespoň otevřít přiložený soubor, než odpoví, že se to nehodí do edičního plánu, sem s ním….děkuji.

  • Alen
   Author
   August 15, 2017 / 10:21 am

   Jak na někoho takového narazím, hned dávám vědět! Já teda nikdy neměla tyhle ambice, tak jsem se po tom ani nepídila, ale člověk nikdy neví. A ty by sis to fakt zasloužila, protože tvoje komentáře jsou prostě skvosty! 😉

 6. Veronika h.
  August 14, 2017 / 9:31 pm

  Aleno, super článek a přeji pohodový kompromisový restart 🙂

  • Alen
   Author
   August 15, 2017 / 10:22 am

   Veru, děkuju děkuju děkujuuuu!!!!!

 7. Bára
  August 15, 2017 / 11:01 am

  Milá Alenko, díky tobě věřím na happy endy 🙂 ne vážně, je to skvělé a jelikož s tebou takto elektronicky sdílím už nějaký ten pátek tvé příběhy, jsem moc ráda, jak to všechno pěkně dopadlo 🙂 Těším se na tvůj cynický životní nadhled a skvělé typy, snad i něco nového…(kampaň Pandora je sice super, ale pokud čteš už 4tou blogerku píšící na stejné téma, byť je o nás ženách, začne ti to lézt na nervy 🙂 ) Děkuji a těším se na další inspirující čtivo 🙂
  Bára

 8. Péťa
  August 15, 2017 / 12:37 pm

  To je škoda, že tu nebude Alex, její články byly také hezké, příjemně jste se doplňovaly. A myslím, že i když tu často psala, neznamenalo to, že by blog nebyl Tvůj. Obě máte krásné stránky a vždy se těším na každý nový příspěvek.
  Péťa

 9. V.
  August 15, 2017 / 2:03 pm

  No popravdě řečeno už od té doby, co jste blog předělaly, mi chybí články obecně o módě, které byly na starém blogu fakt super a všechno to tak do sebe hezky zapadlo. A pořád se váš blog jmenuje Schoolofstyle.blog, tudíž bych čekala, že se tu bude objevovat i další část týmu (nejen Alex). Ale na druhou stranu Alenčiny osobní posty byly vždy bezkonkurenční 🙂

  • Alen
   Author
   August 15, 2017 / 8:21 pm

   Tak nejdřív moc děkuju za podporu a ohledně těch všeobecných módních článků, popravdě, mě taky strašně chybí. Problém byl v tom, že měly vždycky nejmenší čtenost. Takže jsme z toho tak nějak usoudily, že radši vidíte oblečky v akci přímo na nás. Ale jestli tě bavily, moc ráda občas nějaký připravím! A děkuju moc za názor, moc si toho vážím!!

 10. Renata Dobiášová
  August 15, 2017 / 4:19 pm

  Alenko, já mám hroznou radost, že budu číst zase Tvoje vtipné články. Fakt jsi mi chyběla. Doufám, že sem tam nezapomeneš na historky s tatínkem. Ale určitě i historky s Tvým přítelem mě pobaví. (Už vidím, jak na něm třeba chceš, aby nafotil Tvoje outfity hihi.) Jo a na to soužití si zvykneš, neboj. Nejdříve se tím budeš bavit, pak Ti to trochu půjde na nervy a pak si zvykneš a budeš šťastná. Tu halenku, co máš na sobě, jsem si zkoušela v Zaře snad 10x, ale na rozdíl od Tebe jsem v ní měla hrozné břicho.
  Tak držím palce, ať Ti to vše vyjde.

 11. alena
  August 15, 2017 / 7:24 pm

  I já to vítám – nic proti Alex – ale tvoje články a fotky byl můj důvod proč sem chodím. A vždycky dost netrpělivě čekám, kdy se tu něco nového objeví. Takže na další příspěvky se moc těší (také) Alena

  • Alen
   Author
   August 15, 2017 / 7:56 pm

   Tak snad se ti, Alenko, brzo nepřejím 🙂 Děkuju moc za podporu!!! A dodatečně všechno nejlepší k svátku 😉

 12. Blanka M.
  August 16, 2017 / 8:24 am

  Alenko, vždy netrpělivě očekávám na tomto blogu každý nový příspěvek. Hlavně mě baví tvůj nadhled a humor, o fotkách a outfitech ani nemluvím …
  Tak jen tak dál a víc ! Na “pravý a nefalšovaný Alenčin osobní deníček ” se moc a moc těším.

  P.S. Alex je také prima a inspirativní, její blog i IG stejně sleduji .

 13. Petula
  September 8, 2017 / 6:29 am

  Mila Alen, tohle je asi muj prvni komentar online vubec 😀 Alex preji vsechno nej nej a jeji blog vypada krasne, takze na nej sem tam taky urcite mrknu, ale musim se priklonit k vetsine – Tvoje clanky mi vzdycky (prinejmensim 🙂 vykouzli usmev na tvari a i kdyz je mi vekove bliz Alex, chodim sem kvuli Tobe, protoze ja proste na tenisky asi nikdy nebudu 😀 Ve svych temer 30-ti letech vlastnim jednu radoby bezeckou obuv (kterou pouzivam vylucne k jejimu ucelu) a jedny Conversky 🙂 Ostatne doma se nachodim bez podpadku dost (neustale vytirani podlahy prevazilo onen postkomunisticky stres, ale mile rada to opomenu, kdyz se nejedna o moji domacnost :D)
  S pritelem nas taktez ceka sestehovani (letenky uz nam lezou do rozpoctu a s preklady typu ‘akce kulovy blesk’ trpim prakticky denne, takze jsem pritele poslala na kurzy cestiny 🙂 A pekne se mi to vraci – sice se jeste neumi poradne ani predstavit, ale ‘Mam hlad jako vlk’ se ve skole naucil hned 😀

  Tesim se na dalsi vtipne clanky psane s nadsazkou a moc ti fandim 🙂

  • Alen
   Author
   September 8, 2017 / 11:47 am

   Peti, jestli je tohle tvůj první komentář vůbec, tak je mi obrovskou ctí, že je zrovna pro mě!!! Strašně mě potěšil. A samozřejmě pobavil! Jsi na tom pořád o dost líp – mám hlad jako vlk je tak komplikovaná věta, že tu bychom my ještě nezvládli. Zatím i při “dobrý den” zní jako papoušek! 😀 Děkuju moc a slibuju, že se budu snažit o vtipné články s nadsázkou i nadále. Xo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *