WELCOME TO OUR HOME

Tož vitajte! Pojďte dál a nezouvejte se. Ne vážně, já si už tak odvykla, že se návštěvy zouvají, že když jsem byla tuhle u Ejvi poprvé na návštěvě, úplně mě ten požadavek zaskočil 🙂 . Asi mám pořád ještě ve vzpomínkách dobu za komoušů, kdy se v každém paneláku muselo zouvat ještě na chodbě před bytem a pak jste celou návštěvu mysleli jen na to, jestli vám ty boty před dveřma někdo ukradne nebo ne.

 

Jak už jste asi zaregistrovali, ještě před Kevinovým příletem jsem se stihla během jednoho dne přestěhovat a díky tomu, že moji nebozí rodiče při pomáhání téměř vypustili duši, tak i zařídit 3x větší byt ani ne za týden. A kdyby mi Ikea přivezla stůl i s nohama a ne jenom samotnou desku, tak by to možná bylo i dřív. Když jsem průběžně dávala Kevinovi zprávy, jak celá akce Kulový blesk (a zkuste tenhle vtípek přeložit do angličtiny!) probíhá, tak naše konverzace probíhala zhruba takto:

– “Právě přijela nová sedačka.”

– “Jakou má barvu?”

– “Bílá.”

 

Druhý den:

– “Dorazil stůl, ale nemá nohy.”

– “A jakou má barvu?”

– “Bílou.”

 

Třetí den:

– “Právě jsem vyprala a čerstvě povlíkla v naší nové ložnici.”

– “Mám se ptát, jakou barvu má naše nové povlečení?”

😀 😀 😀

 

Vzhledem k tomu, že jsem se za poslední 2 roky stěhovala už 4x (včetně kanclu), tak mě všichni podezřívají, že je to moje nová úchylka. A fakt mě to baví. Mám ráda tu povinnou čistku, zbavíte se tolika pitomostí, které se postupně nahromadí. A taky mě baví nové začátky. Co mě ale fakt neba, je vybalování a hledání nejvhodnějšího místa na nové věci. Aby to dávalo smysl, aby to bylo po ruce… protože jak to někam jednou dám, tak už to tam prostě zůstane.

 

Proto mi s vybalováním věcí do kuchyně zásadně musí pomáhat maminka. Moje logické uvažování totiž občas vynechává i při mě mnohem bližších věcech, než je kuchyňské nářadí. Takže když Kevin poprvé vařil v naší nové kuchyni, vrněl blahem, jak to je všechno logicky a “správně” seřazené. Zejména hrníčky vyskládané podle velikosti!!! U něj to chápu, přece jen má armádní výchovu. Ale kde tuhle úchylku vzala moje maminka, to mi je záhadou 🙂 .

 

Jak správně uspořádat šperky a bižu, na to jsem doteď nepřišla. Zkoušela jsem všechny možné věšáčky, stojánky, ale stejně to skončí naskládané na komodě v ložnici. Tentokrát jsem aspoň v H&M Home pořídila tyhle alá vintage skleněné bedýnky a tácy. Navíc jsou strašně fotogenické.

 

Tenhle koutek s rodinnými poklady mám nejradši. Výuční list mého dědečka, divadelní kukátko prababičky, svícen, který si u mojí babičky schoval pan farář, než ho odtáhlo gestapo. A knížka Pět bohů táhne přes moře, kterou jsem ještě před pubertou strašně milovala a doteď si pamatuju jméno jedné z postav – Noemi. Už tenkrát jsem byla divná… zaplaťpánbůh!

 

Tak strašně jsem se těšila, že budu mít poprvé obrovskou sedačku a před ní televizi (to už teda míň). A jak se na ní s Kevinem budeme válet a koukat na filmy. Protože jsme oba velmi technicky zdatní, dokázali jsme naladit jen dva programy, z toho oba zpravodajské. Takže můj sen dopadl tak, že se na sedačce válí Kevin, kouká na CNN (což asi z insta stories už víte, že, haha) a rozčiluje se nad tím, jaký je Trump kašpar. Na filmy se díváme na compu a pro jistotu v posteli, protože Kevin vydrží vzhůru zhruba 5 úvodních minut, zbytek mu musím vyprávět druhý den.

 

  

A tohle je pořád ještě nejfrekventovanější místo v bytě. Protože doma nekouříme, jsme tu nakýblovaný od božího rána. Máme tu od maminky nasázené bylinky, kvetou nám hortenzie a Kevin si tu pěstuje anglické růže. Taky tu máme milion slimáků (což je se žábama jediné zvíře, ze kterého mám hysterii), takže u svého křesla mám připravenou lopatku a kdykoli se nějaký objeví, hned ho s nápřahem mrsknu přes plot do parku. Kevin si ze mě dělá srandu, že si určitě hromadně začali pořizovat padáky a formují parašutistickou útočnou jednotku.

 

Tak takhle si tu žijeme. Díky, že jste se stavili! A až přijdete příště, slibuju, že vám hned ve dveřích neřeknu: “Ahoj, pojďte dál, kdy vám to jede zpátky?” jako to dělají příbuzní mého kamárada 😀 .

Xo, Vaše

 

Follow:

12 Comments

 1. Magdalena
  August 17, 2017 / 10:08 am

  Dobrý den, veliká krása, ten konferenční stolek, ale IKEA není, že?? Odkud je, prosím?

  • Alen
   Author
   August 17, 2017 / 10:24 am

   Mag, je 🙂

   • Magdalena
    August 17, 2017 / 10:30 am

    Aha, jdu znovu pátrat. Děkuji

 2. Mona
  August 17, 2017 / 11:30 am

  Super Alen, skvělá práce jako vždy 🙂 Opravdu jsem s kurzem stylingu nešlápla vedle 🙂 Určitě doporučuju, moc poučné .
  Vím po jak dlouhé době bydlíš s chlapem, proto tě musím ale upozornit na zrcadlo v ložnici, i dle Feng Shui, tam nemá co dělat ( přináší s sebou i nezvané hosty a nemoci. Mám s tím špatnou zkušenost, fakt). A že já na tohle nevěřím 😀
  Já vím, když ono vypadá tak krásně, ale určitě pro něj vymyslíš jiné, lepší místečko 🙂
  Krásný den přeji

 3. Daniela Schlagelová
  August 17, 2017 / 1:14 pm

  Krásný ,vzdušný..Je tam tvoje já,je tam prostor pro fantazii i chlapské koukání do ohně… Přeju moc.Enjoy..a slimáky bych taky likvidovala

 4. Natalie
  August 17, 2017 / 2:35 pm

  Tak jen doufám, že jste někde u střechy, jinak vedle slimáků přes palubu, budou mít z doutnajícího kutlochu na terase, depresi i sousedi nahoře LOL. Leda taky kouří. Je to tam ale vážně hezký. Slimáci to rovněž všichni lajkujou, jen trochu po svým…:-D 😀 😀

 5. August 20, 2017 / 9:42 am

  Tak ta poslední věta o slimácích, parašutistech, mě pobavila :)) ale krásné bydlení, přesně můj styl, jednoduché, nepřeplácané a v jemných odstínech. Já mám světlé barvy rád, vyniknou pak různé doplňky.

 6. Terez
  August 27, 2017 / 5:35 pm

  Máš to moc krásné, Alenko! 🙂 neplánuješ někdy udělat post o tvojí šatně? Hledám inspiraci pro skladování oblečení a tvůj styl všechno v bílém je přesně můj, tak by se mi hodily nějaké tipy :-)))
  Kde má oblečení Kevin? Zbyde mu vůbec přes tvoji garderóbu nějaké místo? :-))))
  Těším se na další články, Alenko.

  • Alen
   Author
   August 29, 2017 / 9:31 pm

   Terez, popravdě, máme vestavěné skříně, které už v bytě byly, takže inspirace veškerá žádná 🙁

 7. barbora
  November 12, 2017 / 6:28 pm

  Dobrý den, prosím Vás, odkud máte ten krásný zlatý svícen čtyřramenný?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *