BETWEEN SUMMER AND FALL

Krásnou středu vám všem pravidelným čtenářům (a čtvrtek, pátek… všem ostatním)! Nejdřív bych asi měla napsat něco stylingového a pak, když zbydou písmenka, něco osobního, ať máme od všeho kousek, co myslíte?

 

Nejdřív tedy k outfitu: Znáte mě už dost dobře na to, abyste věděli, že nesnáším zimu (protože mám permanentně nudli, pardon my french). Takže tohle období mezi létem a podzimem mě vyloženě ničí. Jednak musíte ráno při oblékání skutečně myslet (zkuste to v 6 ráno!), protože nechcete dopoledne zmrznout a zároveň se odpoledne zapařit.

Přesně takové bylo počasí během našeho výletu do mého skoro-rodného města, na Mělník (ano, ne DO Mělníka, ale NA Mělník). Když jsme vyjížděli z Prahy, vypadalo to, že bude každou chvíli sněžit. Po spořádání svíčkové na mělnickém zámku už jsem byla orosená až na čele. Ovšem možná to souviselo s těma 5 knedlíkama… 😀 .

 

Proto vám radím, pořiďte si co nejdřív pletený dlouhý kardigan. Je to jeden z těch “přechodných” kousků, které vás ráno zachrání a odpoledne je můžete v klidu odložit. A až nastanou holomrazy, tak si přes něj oblečete ještě koženou bundu a bude pořád funkční. Dalším “transitional” kouskem je sako, ale o tom až příští týden.

 

A teď soukromé okénko: Tenhle výlet byl pro mě hodně vzácný. Poprvé totiž proběhla seznamovací návštěva. Ono teda když je vám přes čtyřicet, tak rodiče už vlastně ničím nepřekvapíte. To v mých dvaceti ze mě šedivěli podstatně víc. Jen jsem musela slíbit, že než se naučí anglicky, budou návštěvy co nejkratší. Takže jsem se hodinu snažila překládat a když jsem potřebovala už hodně na záchod a musela se prostě vzdálit, slyšela jsem mého tatínka, jak se snaží na Kevina mluvit anglicky přesně takhle: “To lešení je tady jen provizorní. Rozumíš? Pro-vi-zor-níííííííí.”

 

Zato moje maminka perlila. Pozdravila Kevina hned mezi dveřmi slovy “Hi” a “How are you” (pamatuje si to prý podle toho, že to zní jako “havárie”). A když začalo pršet a zároveň svítilo sluníčko, z ničeho nic prohlásila: “‘Hele, bude rainbow.” Na otázku, kde se proboha tohle slovo naučila, mi vysvětlila, že si jí vždycky líbilo 🙂 . No jak byste je mohli nemilovat?!

 

Tuhle fotku mám ze všeho nejradši. Když mě Kevin fotil (předesílám, že v životě nedržel foťák v ruce!), tak vykřikoval něco ve smyslu “my girlfriend is the most beautiful woman in whole world”. A pak mi velmi zaujatě vysvětloval, že “to bral přes tu větývku, takže tam vynikne hloubka ostrosti”. No já myslela, že mě to roztrhá 😀 . Tak vás prosím, všimněte si zejména té větvě vpravo nahoře, protože to byl hluboký kreativní záměr.

 

A trochu ty panoramata 😀 . Ta hrouda vzadu je Říp, kde si líný praotec Čech řekl, že dál už nepůjde a já mu to doteď neodpustila. Kdyby trochu máknul a dal si sváču o pár kilometrů dolů na jih, tak teď nemusíme řešit žádné “transitional” oblečení, protože si užíváme celý rok v plavkách.

 

Přeju vám nádherný den, snad vám seznamovací okénko vykouzlilo úsměv na tváři a příště už zase trochu z vážnějšího soudku. Chci se s vámi totiž podělit o všechny úžasné věci, které se pravděpodobně dějí díky Zázračnému ránu (pamatujete na ten článek?), co to je a k čemu je dobrý “visualboard” a hlavně – proč byste ho měli mít také!

Xo, Vaše

 

Cardigan – H&M

Cami top – MANGO

Leather trousers – H&M

Bag – CHANEL

Shoes – GUCCI

Necklaces – COS

Bracelet – ANTIPEARLE

Sunnies – RAY BAN

 

Follow:

9 Comments

 1. Magda
  August 23, 2017 / 8:44 am

  Jsem moc ráda, že jste zase začala častěji přispívat.

  • Alen
   Author
   August 23, 2017 / 9:50 am

   Taky jsem ráda, Mag. A když si přestaneme vykat, budu úplně ze všeho nejradši 😉 Děkuju za vzkaz a krásný den přeju!!

   • Magda
    August 29, 2017 / 9:52 am

    Kruciš, stará škola se projevila :-). Každopádně Tě ráda čtu. A co se týče oblékání…. když si chci dodat odvahu na něco “dramatického”, juknu sem a je to. Ať se daří!

 2. Peťule
  August 23, 2017 / 9:29 am

  Alenko, krásně jsi mě zase pobavila. moc Ti to sluší.. asi si to zatracený ráno budu muset taky přečíst 🙂 a myslím, že Kevin bude nakonec poměrně zdatný fotograf.. a třeba se naučí i trochu česky (na instastories jsem ho slyšela říct ahoj 🙂 )
  a teď k těm fashion věcem, můžu říct, že tohle období taky moc nemusím, nějak se nemůžu smířit s tím, že už nestačí na sebe hodit šaty, sandálky a běžet… takže dneska jsem přemýšlela dost usilovně, protože mě čeká ještě večerní plavba lodí po Praze.. takže jsem vrstvila, až jsem si připadala jak sněhulák. každopádně dlouhý pletený cardigan a kožená bunda jsou zahrnuty, tak snad jsem to vymyslela nakonec dobře 🙂 pěkný den přeju

 3. Bára
  August 23, 2017 / 1:59 pm

  Ach jo Alenko, do té doby, co jste měla prázdninovou pauzu jsem nic nepotřebovala…, pak na mě skočí tento outfit už na IG a hned zadávám do google šedý delší kardigan 🙂 🙂 🙂 nemám Vás ráda 🙂 néé kecám, moc mě bavíte a každý den vyhlížím nový článek…jen tak dál
  PS: ten praotec to u mě taky po…l, sama jsem teplomil…dneska mi ujel autobus jen proto, že jsem vylezla ráno ven a musela jsem letět do bytu pro další vrstku 🙂

  • Alen
   Author
   August 23, 2017 / 2:28 pm

   😀 Tak teď jsem se zase pro změnu od srdce zasmála já 😉 Děkuju, Baru!!! A přestaň mi vykat! 😉

 4. Natalie
  August 23, 2017 / 4:20 pm

  Tak zítra, panenky, máme ráno 11°C a odpoledne 28…ťukejme rovnou kardigan až na zem. S kapucí navrch.

 5. Marie
  August 23, 2017 / 8:04 pm

  Děkuji za další skvělý článek… samozřejmě i za fotodokumentaci! Jen mám nesmělý dotaz- vyjdou někdy knižně sebrané spisy, Alenko? Moc by mně to potěšilo a určitě nejen mně

  • Alen
   Author
   August 23, 2017 / 8:48 pm

   Mary, ty jsi zlatíčko! Slibuju, že se nad tím zamyslím 😉 A moc děkuju!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *