WEDDING (GUEST) OUTFIT

Když jsem editovala tyhle fotky, pokaždé mě napadl popisek “Paní Radová na nedělní procházce po kolonádě” 😀 . Jenže když jdete na svatbu kamarádky, která je taktéž 40+, tak si to žádalo poněkud sofistikovanější přístup a trochu víc elegance, než mi bylo příjemné. Kdybych bývala byla věděla, co tam přijde za módní kreace – zejména velikosti pánských sak byly naprosto alarmující – tak se na to vykašlu a jdu v teplákách… No, to asi ne, přece jen pořád souhlasím s Oscarem Wildem, že “You can never be overdressed or overeducated.”

 

Každopádně to můžete brát jako inspiraci co na sebe pro slavnostní společenské události, když nechcete/nemůžete jít v černé. Tohle byla svatba ve vesnickém kulturáku a pak na zahradě, takže se mi do černé vůbec nechtělo (narozdíl od 90% ostatních pozvaných žen). Proto mám v záloze dvoje zavinovací šaty DVF, kromě černých ještě tyhle světle růžové. O tom, proč na ně nedám dopustit, už jsem vám psala několikrát, takže to teď jen v rychlosti shrnu – jsou zázračné. A pod článkem ještě najdete můj osobní výběr růžových i klasicky černých wrap dress.

 

A taky se chci omluvit za kvalitu fotek. Když vznikaly, už byla vážně tma jak v ranci. Takže jestli neuvidíte nějaký detail, prosím, domyslete si ho 😉 .

 

Jinak vám musím říct, že Kevin byl z typicky české svatby trochu v šoku. Nejdřív ho vyděsilo, když si nevěsta postěžovala, že “spousta lidí nepřijde, protože je hnusné počasí”. Vůbec nedokázal pochopit, jak někdo nemůže přijít jen proto, že prší, když ví, kolik práce a peněz svatba stojí a navíc dostali pozvání. Pak jsem mu musela sáhodlouze vysvětlovat, že na společenských akcích se cizí lidé mezi sebou prostě nebaví. Že my nejsme úplně národ tzv. “small talk”. A navíc si většina lidí není jistá svou angličtinou, takže pro jistotu nemluví vůbec. A když jsem se mu snažila přeložit řeč pana faráře, který mimochodem nadšeně svatebčanům vysvětloval, že Bible není jen o moralizování, ale je v ní i spousta erotiky a dokládal to jadrnými citacemi, to už na něj bylo moc. Teď už se mu můj nápad vzít se v klidu při západu slunce na pláži na Bali, bez koláčků a pečicího šílenství už měsíce před obřadem, zdá vlastně skvělý. Tak já vás budu zavčasu informovat, až koupíme letenky 😉 .

 

Zatím se mějte krásně, užijte si neděli a jestli se chystáte na svatbu, dožínky, biřmování, prostě na něco echt slavnostního, pamatujte, že když je nouze nejvyšší, vždycky zavinovací šaty.

 

Xo, Vaše

 

 

Wrap dress – DVF

Coat – ZARA

Hat – TONAK

Shoes – ASOS

Bag – GUCCI

Watch – DANIEL WELLINGTON
* ještě pořád můžete využít a zneužít 15 % slevu při zadání kódu SCHOOLOFSTYLE

 

 

 

Follow:

15 Comments

 1. Klára
  September 10, 2017 / 11:36 am

  Alenko, opravdu moc Ti to sluší, vsadím se, že jsi byla nejkrásnější žena celé svatby:-) a moc Ti přeju aby to vyšlo s těma letenkama;)
  Jinak na DvF také nedám dopustit. Na jaře jsem si pořídila své první zavinovačky(takový ten klasický chain link) a nosím je snad pořád. Plánuju našetřit i na nějakou společenštější krajkovou variantu, protože ty Tvé jsou fakt překrásné!

 2. Bára
  September 10, 2017 / 12:42 pm

  Páni Alenko, jelikož sama pocházím z malého městečka, je mi úplně jasné, že jsi na takové svatbě musela zářit jako pěst na oko 🙂 mezi hromadou nesedících obleků, osob nepatřičně oděných do džín (no co, jsou černý, tak jsou sváteční), mega halen z Bonprixu… :-))) I když musím přiznat, že mě tyhle trachtace celkem baví a škodolibě si užívám to, že mě nejspíš nic takového nečeká (ne, že bych byla na ocet, jen s mou drahou polovičkou máme podobné představy, takže svatba na Lucky Bay je značka ideál) 🙂 krásnou neděli tobě i Kevinovi

  • Alen
   Author
   September 10, 2017 / 1:06 pm

   Baru, teď jsi mě strašně pobavila! 😀 Trachtace versus Lucky Bay je geniální přirovnání 😀

 3. Natalie
  September 10, 2017 / 1:35 pm

  Alen, dej to nejdřív v Las Vegas. Máš to jednou nacvičený z český vesnice, tak už tě ty jejich kostýmy nepřekvapí 😉

  • Alen
   Author
   September 10, 2017 / 2:02 pm

   😀 jeeeee, ale to jsem nechtěla, aby to vyznělo jako výsměch 🙁 Jestli si to přečte nevěsta, tak mě uškrtí! 🙂

   • Natalie
    September 10, 2017 / 2:33 pm

    kdepak výsměch, spíš zkušenost, asi proto tyhle svatby moc nemusím LOL. většinou lidi nedojdou kvůli nevěstě, ale kvůli tomu jídlu a pití, jedno v čem. tak snad to tady bylo lepší.

 4. Jolča
  September 11, 2017 / 9:31 am

  Outfit krásný, fotky taky ujdou. Ale ten shrbený postoj, už jenom hůlčička do ruky vám schází. Jako dáma bych se v životě nenechala takhle vyfotit. Dejte raději tu fotku pryč.

  • Alen
   Author
   September 11, 2017 / 9:53 am

   😀 To se nehrbím, ale dívám do země (póza “hledám klíče”), což dělám pokaždé :))) Ale děkuju za postřeh 😉

 5. Niki
  September 11, 2017 / 12:51 pm

  Alen,
  Ty jsi vypadala spíše jako nevěsta ………………. kombinace růžové s bílou – jedna velká nádhera !!!!
  Jinak k těm komentářům výše musím oponovat, neboť si nemyslím, že lidé na malém městě, potažmo na vesnici, jsou
  na zmíněných akcích pro smích díky nevhodnému oblečení, to je velká mýlka, neboť vkus může absentovat jak u obyvatelů
  malého městečka, tak velkoměsta !

  • Alen
   Author
   September 11, 2017 / 12:56 pm

   Niki, to je jasné, byť byla svatba na vesnici, tak obleky pocházely z hlavního města, takže s tebou naprosto souhlasím 😉

 6. Jana
  September 11, 2017 / 3:33 pm

  Ahoj Alenko, jsi moc krasna, ale na svatbu bych osobne volila neco min bileho a krajkoveho, protoze se tim muze zastinit nevesta.

  • Alen
   Author
   September 11, 2017 / 3:51 pm

   Jani, dekuju za vzkaz, neboj, vzdyt to ucim na kurzech 😉 jediny bily byl kabat a ten jsem sundala. A nevesta po nas chtela svetle barvy 😉 krasny den!

 7. Veronika h.
  September 16, 2017 / 8:03 pm

  Je to dobré. Pamatuji si z kurzu dobře, že černá je na svatbu také nepřípustná? Viz převažující outfity přítomných 🙂 nikdy nezapomenu na jednu slečnu, která kdysi na kamarádčinu svatbu přišla v černých síťovaných punčoškách.

 8. Hana H
  October 25, 2017 / 8:21 pm

  Pobavilo:) Víte jak poznáte českého zástupce v Bruselu ? Dle špatně padnoucího obleku, buď je mu malý nebo velký……není z mé hlavy, toto nám bylo přednášeno na UNI v předmětu Diplomatický protokol. Takže tuto otázku a odpověď na ní si velmi dobře pamatuji doposud:)

  • Alen
   Author
   October 27, 2017 / 8:39 am

   😀 😀 Hani, můžu si to půjčit na přednášku na kurzy stylingu?? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *