MY READING WISH LIST

Je asi zbytečné vám psát, že jsem naprosto posedlá knížkama, že ano? Ale pro ty, co mě ještě neznají (nebojte, však vy mě poznáte) jen zopakuju: Jsem naprosto posedlá knížkama :-). Za tohle “postižení” s velkou láskou a úctou děkuju svým rodičům, kteří mě nejdřív nutili ke čtení a pak mi rvali knížky z rukou a nadávali mi každý večer, kdy mě přistihli s baterkou pod peřinou, když “nutně potřebuju dočíst ještě tuhle kapitolu”. Hluboce soucítím se všemi mladými maminkami, které jsou zoufalé z toho, že jejich potomci zvládají bravurně vyjmenovat všechny youtubery, ale ke knížce je nedonutí ani heverem. Mám jich kolem sebe spoustu a chápu, že je to těžké. Ale popravdě, knížkám vděčím za všechno, co v životě umím a jsem. Tohle vám/jim prostě žádný youtuber nikdy nedokáže dát.

 

Možná to u mě bylo snažší nejen tím, že internet za mého mládí neexistoval (respektive asi existoval, ale měla k němu přístup jen NASA :-)), ale také to, že jsem byla jedináček a vlastně celé své dětství jsem si zoufale přála mít sourozence. Protože to nešlo, našla jsem si spoustu sourozenců/blízkých kamarádů v knížkách. Žila jsem několik paralelních životů a už od první chvíle, co jsem se naučila psát, jsem toužila po tom, abych i já psala tak nádherně. Teď jsem si vzpomněla, že minulý týden se za mnou stavovala absolventka mého kurzu stylingu a když se mě ptala, jestli mám ještě nějaký profesní cíl, tak jsem tvrdila, že nemám. Teď mi došlo, že vlastně mám – napsat knížku. Román jsem automaticky vyřadila z možností, protože mám prostě příliš velký respekt ke všem těm nádherným knihám, které byly už napsány a já to nemíním prznit svými výlevy. Ale nějakou stylovou knížky napsanou s vtipem a nadhledem, to bych mohla zvládnout. Co myslíte?

 

Bohužel v lásce ke knihám jsme se s Kevinem naprosto minuli. Když jsme se seznámili, ptala jsem se ho, jakou hezkou knížku četl naposledy. Jeho odpověď mě ale rozesmála. Řekl, že nečte vlastně vůbec, jen knížky, které jsou o něm a musí je číst, aby ohlídal fakta. Tenkrát jsem si myslela, že přehání. Nepřeháněl :-). Každopádně jeho, řekněme nenáklonnost ke knížkám mu vlastně pořád mám trochu za zlé. To je jako když chodíte se svým chlapem do kina. Pak je přece tak hezké si sednout na kafe a vyprávět si postřehy a nejkrásnější momenty z filmu. A tohle mi chybí. Tak si o nich povídám aspoň se svými kamarádkami (viď Kači 😉 ).

 

A teď k tomu nejdůležitějšímu! Jestli jste taky takový knihomol, jako já, nabízím vám možnost vyhrát knížky z vašeho wishlistu (v ceně 3000 Kč!). Teda ne já, ale internetové knihkupectví Martinus.cz (a Martinus.sk). Protože u nich utrácím už léta pravidelně polovinu své výplaty, tak mi tahle soutěž přijde strašně hezká a musím se s váma o ní podělit. Stačí u nich nakoupit za 300 Kč a sestavit si na jejich stránkách svůj knihomolský wishlist. Dělá se to jednoduše, prostě najdete knížku, kterou chcete a kliknete na tlačítko “přidat do wishlistu”. Všechny informace o soutěží VYHRAJ WISHLIST najdete TADY. A jestli si myslíte, že tohle je placená spolupráce, tak není ;-). A já se samozřejmě dobrovolně zapojila, nakoupila a můj wishlist vypadá TAKHLE. Jen jsem se o té soutěži dozvěděla dost pozdě, trvá totiž jen do konce září! Tak foframa, protože co si budeme povídat, speciálně knížky o módě, návrhářích, stylingu atd, nejsou zrovna levná záležitost.

 

Ať už budete soutěžit, nebo ne, nikdy nepřestaňte číst. Já vím, že najít si klidnou chvíli není žádná sranda. Jenže když nepůjdete příkladem, tak další generace už nebudou vědět, co znamená vůně tiskařské barvy, to krásné praskání vazby, když knížku poprvé otevřete a hlavně, neprožijí tisíce příběhů. Takže je to ve vašich rukách (doslova) 😉 .

 

Xo, Vaše

 

 

 

 

 

Follow:

8 Comments

 1. Jana
  September 24, 2017 / 10:21 am

  Nádhera Krásnou neděli přeji.

 2. Radka
  September 25, 2017 / 8:36 am

  Alenko, napiš knihu!!!! Tvé komentáře jsou zábavné a slovník pestrý. Bude veselá, optimistická a já si ji koupím. Jen abys nám pod tou tíhou závazku stačila psát krásný blog!!! A mimochodem, ráda jsem četla na vašich stránkách různá módní doporučení, bude i něco na blogu??

  • Alen
   Author
   September 25, 2017 / 8:46 am

   Radu, moc dekuju! Mas nejake konkretni prani (ohledne modnich doporuceni)? Prijimam objednavky a vrham se do toho! Diky diky!!

 3. Peťule
  September 25, 2017 / 9:54 am

  Alen, to je krásná soutěž, sice jsem si z Martinusu zrovna minulý týden vyzvedla objednávku, ale ono se určitě ještě něco najde 🙂 blbý je, že ty knížky už nějak nemám kam dávat.
  a Tvojí knihu bych si taky určitě koupila, takže se začínám pomalu těšit…
  přeji úspěšný týden, tvoje Peťule

 4. Marianna
  November 2, 2017 / 9:16 am

  Ahoj Alen, čo s tými prečítanými knihami? Ktorých sa nechceš vzdať, lebo Ti natoľko učarovali, že si presvedčená, že ich budeš čítať znovu? Stále hľadám riešenie, kam ich “uskladniť”, lebo ja ich mám snáď viac ako oblečenia. A je mi ľúto ich mať v krabici (sice označené a so zoznamom, ktorá čo obsahuje), potrebujem sa ich sem-tam dotknúť. Som úchyl??? 😀 😀 😀 snáď nie jediný.. Pekný deň, Alen.

  • Alen
   Author
   November 3, 2017 / 12:42 pm

   Marianka, já mám díky bohu stále u rodičů “dětský pokojíček”, který vypadá jako veřejná knihovna menšího okresního města 🙂 Ale čím jsem starší, tím víc těch krásných knih rozdávám, protože mám nutkavý pocit, že je potřebuje číst víc lidí 🙂

   • Marianna
    November 23, 2017 / 11:50 am

    Ja som lakomáááááá 😀 😀 😀 😀 ja ich chcem čítať dokola. Troch kamarátov od Remarquea som prečítala snáď 100x Skúsim to teda ako s oblečením (čo som nemala túto sezonu, posúvam ďalej). Akurát – ako si stanovím “túto sezonu” u kníh 🙂 Každopádne – skvelý nápad. Ďakujem :*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *