ANOTHER ASYMETRIC SKIRT

Vážení a milí moji! Ta měkká i v oslovení jsou proto, že podle statistik mám skoro 30% mužských čtenářů. Jak na to kdo přišel, nemám ponětí a zdá se mi to trochu přehnané. Zas tolik chlapů mi životem neprošlo :-). Podle absence pondělního článku to sice vypadá, že jsem si dala blogovací pauzu, ale během těch 3 dnů “volna” jsem pořád pracovala. Stihla jsem pro vás nafotit věci na dalších 14 dní, zrenovovat kuchyňskou linku (no, renovace je možná příliš přehnané slovo, prostě jsem vzala plechovku s barvou a natírala tak zuřivě, že mi z těch výparů bylo šoufl celý včerejšek), taky jet na výlet a dodělat nové “školní” webovky. Volno jak má být. Já už se vlastně ani nedivím Kevinovi, že je z tohohle mého “vedlejšáku” občas… no řekněme nevrlý.

 

Onehdá jsem četla krásný článek u jedné rakouské blogerky o tom, jak může být “nebezpečné” živit se tím, co opravdu milujete. Máte sice to obrovské štěstí, že děláte práci svých snů. Ale protože to pro vás vlastně žádná práce není (vy jen děláte to, co vás opravdu baví), nějak vám uniká, že v podstatě pracujete POŘÁD! To se rozhodně netýká jen blogování, ale jakékoli práci, kterou děláte s láskou, nadšením a tudíž s absolutním nasazením. Je to logické a tak nevím, proč mi trvalo tak dlouho, než jsem pochopila občasné Kevinovy poznámky o životě bez telefonu, off line pauze a proč jsem nerozkódovala dřív, že když se hádáme jako koně, je to právě o rozdělení času mezi práci a partnera.

 

Takže jestli máte stejný problém doma (ať už je vaše práce jakákoli), mám pro vás pár rad, které by vám mohly pomoct k uklidnění domácích vod:

 

1.Mluvte, mluvte a mluvte

Když to u vás doma skřípe, stejně je většinou na vině práce nebo peníze (nebo obojí), popřípadě tchýně (s tím vám, bohužel, nepomůžu). Musíte nechat toho druhého mluvit a vy se musíte pečlivě snažit poslouchat. Není to rozprava na 5 minut, to vás předem upozorňuju. Nám to trvalo přesně 3 (!) hodiny, než Kevin přestal vyčítat a začal konstruktivně kritizovat a já konečně začala pořádně vnímat jeho slova.

 

 

2. Určete si čas, který bude jen pro vás dva

Ano, další klišé, které jste četli už tisíckrát a dobře se čte, hůř se praktikuje. Ale je to opravdu klíčové, bez toho se nepohnete nikam. Jeden můj kamarád má s manželkou pravidlo, že každý den mají jen pro sebe 15 minut. Během téhle doby si manželka může “poručit” dělat cokoli se jí zlíbí. Mít chvíli jen pro sebe a on se postará o děti, nebo si povídají, aniž by u toho běžela televize, nebo někdo zíral do kompu… prostě cokoli. Kevinův sen byl jeden den v týdnu, kdy u sebe nebudu mít počítač a na telefonu bude celý den vypnutý Instagram. Pojmenoval ho “off line Sunday”, i když to prý může být kterýkoli den :-).

 

 

3. Dovolte tomu druhému být součástí vaší práce (když si to přeje)

My jsme jasným důkazem, že i dvě zcela protichůdné profese dokážou spolupracovat. Já sice dál odmítám s Kevinem jezdit na motorce nadzvukovou rychlostí, ale on už se vůbec nebrání mi pomáhat s focením. Ale taky to nebylo hned. Pamatuju si, že ještě nedávno se propadal hanbou, když měl fotit můj outfit na místech, kde bylo víc lidí pohromadě. A dneska se už chová jak profesionální fotograf a čumilové ho vůbec nerozhodí! A jak se zapojuju do jeho práce já? Nijak. Protože ne každý člověk tohle zapojení do pracovního života toho druhého ke svému štěstí potřebuje. A jestli jste na tom stejně, jako já, neznamená to, že o toho druhého nemáte zájem. Jen jsou pro vás “důkazy lásky” jiné věci. O tom je hned další rada…

 

4. Něco za něco

Kompromis je vážně důležitá věc. Když vyslechnete svůj protějšek a pochopíte, proč si myslí, že pořád pracujete a na něj nemáte tolik času, kolik by si přál, udělejte dohodu. Všemi svými silami se snažte vyhovět mu v jeho požadavku a dejte mu víc svého času. Během téhle doby se ale společně věnujte něčemu, co udělá šťastného/šťastnou i vás. Zní to strašně sobecky, co? Jenže když budete v téhle “off line Sunday” dělat něco, co se vám z duše protiví, jak dlouho si myslíte, že vám zklidnění domácích vod vydrží? Určitě najdete nějakou činnost, která baví vás oba. A třeba je to něco, co jste doteď nezkusili.

 

5. Udělejte si seznam

Já jsem velký příznivce psaní seznamů. Od “to do listů” až po nákupní seznam :-). Když některé věci hezky sepíšete, seřadíte a přečtete si je po sobě, skvěle to pomáhá utřídit si myšlenky. Z čehož plyne moje poslední rada – sepište si oba seznam 3 věcí, které váš protějšek může udělat, abyste byl/a šťastnější. Jestli to máte doma podobně, jako já, tak si vyslechnete nejdřív tisíc důvodů, proč je to pitomost. Vydržte, zhluboka dýchejte, vysvětlete ještě jednou, proč je tohle pro vás důležité a jak to může pomoct vám oběma. A na konci sklidíte vytoužené ovoce. Funguje to fantasticky!

 

Sice nejsem žádný velký psycholog (no, ruku na srdce, nejsem ŽÁDNÝ psycholog), ale tohle jsou mé osobní zkušenosti a ověřené tipy. A jestli tyhle věci fungují u nás, budou i u vás. Dovoluji si to tvrdit z jednoho prostého důvodu – protože Kevin je nejtvrdohlavější chlap, jakého jsem kdy měla (a že jsem těch “zabejčenců” v životě už potkala nepočítaně).

 

Přeju vám krásný den a dejte mi vědět, jestli doma řešíte podobný problém se svým přílišným zapálením do práce (nebo má tenhle problém vaše drahá polovička). Moc mě zajímá, jak jste se k tomu postavili vy, jak to řešíte, co funguje u vás. Budu vám moc vděčná za vaše tipy i názory na věc!

 

Xo, Váš samozvaný psycholog 🙂

 

Asymetric skirt – ZARA

(Proboha, hlavně si jí nekupujte! Vzala jsem jí na sebe jednou a než jsme dofotili, měla jsem jí u kolen! Má strašně špatně vyřešené zavazování.)

Faux Leather Jacket – ZARA (old)

Boots – ASOS

Bag – CHANEL

Earrings – H&M

Watch & Bracelet – DANIEL WELLINGTON*

(* nezapomeňte, že můžete ještě měsíc vesele zneužívat 15% slevy na všechny jejich hodinky, když zadáte kód SCHOOLOFSTYLE)

 

Follow:

14 Comments

 1. Bára
  October 18, 2017 / 8:50 am

  Jaj Alenko, mě tak baví, jak někdy vyplyne na povrch, jak je ten IG svět a obecně sociální sítě povrchní a často zavádějící 🙂 Celou dobu, co jsi s Kevinem jsem si myslela, že jste tak harmonický pár, který se nehádá, ba dokonce ani nezvyšuje hlas, Kevin je romantický princ na motorce a všechno je úžasné a sluncem zalité…áááách….a ono prd, žijete úplně normální život jako my ostatní smrtelníci! A víš co, jsem za to ráda 🙂
  Super článek a těším se na další:-)
  Barča

  • Alen
   Author
   October 18, 2017 / 4:59 pm

   Baru, to jsi napsala moc krásně a VELMI trefně 😉 A moc ti za to děkuju!!!!

 2. Peťule
  October 18, 2017 / 11:05 am

  Alen, možná je ta sukně na houby, ale vypadá fantasticky :-))) a o to v outfit postu jde že 🙂 dobrá ale, do práce si jí nekoupím 🙂 jinak skvělý osobní článek, mám ráda tyto tipy ze života… je to boj viď. u nás je to naštěstí tak nějak vyvážené. Věcí, co člověka štvou se samozřejmě pár najde, ale není to nic zásadního, pracujeme +- stejně (dokonce jsou naše obory malinkým bodem trochu příbuzné) a na volném čase se celkem shodneme. Většinou jsou to víkendy někde mimo město v přírodě. Což byl taky důvod, proč, i když mě i ta móda baví a zajímá, jsem v ní ve finále nechtěla úplně pracovat, případně mít blog, protože jsem si nedovedla představit, jak budeme řešit to, že já potřebuju do kavárny na krásně naservírovanou snídani, kterou si budu půl hodiny fotit, pak budu polovičku přemlouvat aby mi někde u starýho nádraží (to by se mu asi líbilo) fotil outfit.. a z víkendu je za chvíli zase pondělí. Ve finále jsem zjistila, že jsem na těch výletech stejně daleko spokojenější (i když se snažím u toho aspoň dobře vypadat a a navštěvovat i velmi fotogenická místa a pod)… Takže moc držím palce, ať se vám ty kompromisy daří a ať si společné chvilky užíváte oba co nejvíc. Myslím, že je důležité mít s partnerem něco společného, bez toho to podle mě po nějakém čase musí začít skřípat, když má každý jen to svoje. Každopádně Kevin má u mě obdiv za to, že to vzal, a že mu nevadí být s tebou občas online. Offline Sunday si za to pravděpodobně zaslouží :_) Věřím, že se vždycky nějak dohodnete. Přeji nadále spoustu krásných a láskyplných chvil ( i při tom hádání se jak koně, ono je taky pěkný, když to někdy jiskří 🙂 )

  • Alen
   Author
   October 18, 2017 / 4:58 pm

   Peti, to je krásný vzkaz, moc děkuju!!! A tvoje rozhodnutí úplně chápu. Taky nevím, kdybych se rozhodovala znova, jestli bych do toho šla. Ale když už jsem se do toho jednou pustila, tak to dám 🙂

   • Peťule
    October 19, 2017 / 5:19 pm

    Alen, ty to určitě dáš! 🙂

 3. Tereza
  October 18, 2017 / 12:09 pm

  Za mě každopádně krásné vlasy, snad se v nich cítíš i ty a jsi spokojená, protože bych řekla, že jsi v nich velice chic a rozpustilá 🙂 a omlazená (myšleno nejlépe, jak to jde) !

  • Alen
   Author
   October 18, 2017 / 4:56 pm

   Tery, právě, že vůbec! Trpím jak zvíře. Každý den to čechrám do bezvědomí a připadám si jako plešatá 🙁 S krátkýma je prostě strašně moc práce, na kterou jsem tolik let vůbec nebyla zvyklá 🙂

 4. Marie
  October 18, 2017 / 1:20 pm

  Tak, a já už tu sukni mám, ještě jsem ji na sobě neměla a teď se bojím, že mi skončí u uší, než dojdu do práce….ale je tak krásná, že jsem prostě neodolala…A jinak držím pěsti, ať vám to klape!

  • Alen
   Author
   October 18, 2017 / 4:55 pm

   Mary, u uší rozhodně ne, zásadně padá k zemi :-))) A moc děkuju za vzkaz!

 5. Dita
  October 18, 2017 / 1:50 pm

  Alenko, avizovaný bazárek tvého šatníku nebude? Chystáme se s kamarádkou do Prahy, bylo by hezké zahrnout si tě do programu hnedle vedle návštěvy výstavy Manola Blahnika 🙂 Ze vzdálené Moravy (Břeclavi) je to pro nás přeci jen trochu z ruky, jinak bychom se stavily častěji!!

  P.S. Moc přeji, aby vztah fungoval. Je to dřina, ale stojí to za to! Já jsem po dlouholetém manželství čerstvě single a ty jsi pro mne příklad toho, že když se chce, tak to jde, i když už je člověk v kategorii 40+…

  • Alen
   Author
   October 18, 2017 / 4:54 pm

   Dituš bude, vypadá to na pátek a sobota, 24. a 25. listopadu. A moc ti přeju, aby sis užila single život, jak nejvíc to jde 😉

 6. Natalie
  October 18, 2017 / 6:54 pm

  Alenko, tak ty už jsi i lakýrnice? Teeeda 😀 Je fakt, že to pak těší víc než hotovka z Ikey.

  A prosím tě, jak se jmenuje ta chytrá knížka, jak ti zachránila vztah? Žebych prostudovala, když teď tak jedu v osobním rozvoji :xD

  • Alen
   Author
   October 18, 2017 / 8:22 pm

   Já bych dala k článku i odkaz, ale ona je všude vyprodaná 🙁 Jmenuje se Pět jazyků lásky od Gary Chapmana. A je naprosto brilantní! S láskou, tvá lakýrnice 😀

   • Natalie
    October 18, 2017 / 9:08 pm

    tak jsem ji zrovna objednala na knihydobrovsky, kdo chce jeste 5ks skladem, ted uz jen 4 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *