VELKÁ VÁNOČNÍ NADÍLKA #6

Krásné sobotní ráno, moje milé! Než se vrhneme do soutěže, opět musím poděkovat za vaše včerejší komentáře. Sice jsem položila otázku blbě (myslela jsem, co byste dělaly jako povolání, kdyby peníze nehrály roli, ne co byste dělaly s hromadou peněz 🙂 ), ale stejně bylo kouzelné se s vámi vydat po cestě k vašim snům! Budu se asi opakovat, ale vážně mám pocit, že už se známe spoustu let. Se spoustou z vás máme úplně stejný pohled na svět i lidi kolem sebe, stejně vnímáme věci kolem, prostě mám pocit, jakože už na to kafe chodíme 😉 .

 

A protože je víkend a už se pomalu blížíme s nadělováním do finále, mám pro vás dneska nejen dárek pro vás, ale i pro vašeho chlapíka. Když jsem tyhle dva přístroje od Panasonic fotila, fakt jsem vám je záviděla. Teda, ten epilátor pro ženy, ten zastřihávač pro chlapíky by mi teď byl dost na nic 🙂 . Ale doufám, že ve vašem životě nějaký úžasný muž existuje a vy ho tímhle dárkem potěšíte.

 

První pomocník se sice jmenuje epilátor, ale je to zázrak 8 v 1. K mašince dostanete ještě 7 výměnných hlavic, takže kromě různých typů epilace ho můžete používat jako čisticí kartáček na obličej, můžete s ním skvěle udělat peeling, obrousit kůži na chodidlech, zastřihávat i holit. Můžete ho používat na sucho, ale klidně i ve sprše. Dokonce je výborný i pro nás ženy s horšícím se zrakem, protože při holení osvětluje pokožku!

 

Tahle super vychytávka se jmenuje Panasonic ES-ED96 a stojí skoro 4 tisíce. Kdybyste jí v úterý při vyhlašování náhodou nevyhrály, stejně si jí pamatujte. Jestli máte kolem sebe dívku/ženu, která o sebe chce pečovat, ale nemůže zkrášlovacímu procesu věnovat celý den, tohle je úžasný dárek přesně pro ni!

 

Já mám doma zvlášť strojek na holení, strojek na peeling, na obrušování chodidel, Clarisonic elektrický kartáč na čištění obličeje a zabere mi to půlku koupelny 🙂 . Tak už proto vám tuhle výhru opravdu závidím. Protože jsem dostala tuhle mašinku jen jednou, byla určena rovnou pro vás. Doufám, že mi výherkyně po prvním otestování dá vědět, jak je spokojená.

 

Stejně multifunkční je i druhá věc, Panasonic ER-GC71. Zastřihuje jak vlasy, tak vousy. Nádherně se drží a má strašně pěkný design. Stojí skoro 2 tisíce, takže dnešní vánoční nadílka vážně stojí za to!

 

A protože byste měly dneska mít volný den, moje soutěžní otázka bude tentokrát úplně jednoduchá. Jestli chcete vyhrát oba přístroje Panasonic, napište mi do komentářů, ODKUD JSTE. Tím myslím, kde žijete, kde bydlíte. A jestli jste stejný světoběžník, jako já, klidně mi to rozepište, když se vám bude chtít. Aby to zase bylo fér, tak já jsem se narodila v Ústí nad Labem (jak jeden můj “prudce inteligentní” spolužák na základní škole pořád psal Ústí na Dlabem 🙂 ), menší část mládí jsem strávila v rovníkové Africe, větší část na Mělníku, střední školu jsem studovala v Mladé Boleslavi a celý svůj dospělý život trávím v Praze. Tak a teď vy…

 

Těším se na lekci zeměpisu od vás a nezapomeňte se stavit i zítra, protože velká vánoční nadílka pokračuje.

 

Přeju vám krásný “hladký” víkend

Xo, Vaše

 

Follow:

198 Comments

 1. Anička
  December 16, 2017 / 8:35 am

  Ahoj holky. Já jsem se narodila a mládí prožila na Slovensku. Můj první manžel byl z Peru, kde jsem taky chvíli s ním žila. Slovensko jsme procestovali křížem krážem a pak mně osud zavál do Čech. Pět let jsem bydlela s rodinou v Kadani a teď už čtyři měsíce bydlíme v domečku na Hané, kousek od Prostějova. Je tu překrásně. Přeji vám pohodový adventní víkend.

 2. Blanka T.
  December 16, 2017 / 8:37 am

  Ahoj Alenko, žiju už skoro 50 let v Černošicích a pořád se mi tu líbí!

 3. Zuzana
  December 16, 2017 / 8:39 am

  Dobre ráno Alenko,
  já pocházím z Břeclavi, Jižní Morava, kde mám rodiče, kde jsem chodila i do školy. Momentálně bydlím kousek od Břeclavi v Moravské Nové Vsi, kousek máme les, kam chodím běhat i rybník na koupání, říká se, ze je tam nejčastější voda ze všech rybníku v okolí.

 4. Vanda
  December 16, 2017 / 8:40 am

  Pravý břeh Žermanické přehrady 😀 Těšínské Slezsko. Mám výhled na Beskydy i na přehradu.

 5. Gabi
  December 16, 2017 / 8:46 am

  Já žiju celý život v Praze 🙂

 6. Ivana
  December 16, 2017 / 8:46 am

  Třebíč… město s ideální velikostí, vše na dosah ruky, ale není to už žádná vesnice 🙂 Zde jsem se narodila a také
  zde pracuji, nemám stěhovatelské tužby. Často jezdím za prací do Prahy, tak si užívám i velkoměsta..a ráda
  se vracím domů, do svého pohodlí 🙂 Jo a ten, kdo to neví, tak je Třebíč již 20 let zapsaná v UNESCO :).
  Přijeďte se podívat, je tu moc hezky

 7. Jana
  December 16, 2017 / 8:50 am

  Alen, jeden pozdrav z jiznejsi moravy…Brno

 8. Romca Koutenska
  December 16, 2017 / 8:53 am

  Dobre ranko Alen. Ja se narodila v Plzni, kde jsem si v klidu studovala, hrala hazenou, mela prvni byt a pak sem sla do hospody na dvojku bileho a tam sedel ON…kdy ja mela pocit, ze si jen omastim oko o hezkyho chlapa, on po 11 letech tvrdi, ze sem na nej civela tak, ze sem ho chtela nejspis zhypnotizovat :)) tssss ..absolutne nepochopil me flirtovaci techniky! 🙂 taky Plzenak, co uz zil par let v Praze…kam sem po roce sla za nim a kde uz sme spolu 10 let 🙂 zivot v mensim meste si uz nedokazu vubec predstavit..miluju ten zivot v Praze..ten ruch..! Takze mame 2 byty, jeden v Praze a jeden na vikendy v Plzni, kam jezdime, aby babicky a dedove videli vnuka 🙂 jsou stejne velke, takze obcas zustaneme v Plzni i cely tyden. Mej hezky vikend.

 9. Andrea
  December 16, 2017 / 8:54 am

  Já jsem z Jihlavy, ale příští rok se pravděpodobně budeme s mužem stěhovat do Brna.
  Krásný víkend všem. 🙂

 10. Zuzana Varhanikova
  December 16, 2017 / 8:54 am

  Som hrdá Slovenka. Narodila som sa v Trenčíne.Do 20 -tky som byvala v Trenčianskom Jastrabi,čo je cca 17 km od Trenčína. No a odvtedy bývam na Malej Hradnej,čo je od Trenčína asi 25 km a od Banoviec n/B asi 12 km,ale je tu kľud a mam vyhlad na menší lesík, takže sa nám tu žije dobre a ja som si po 20- tich rokoch už zvykla…Pracujem v Trenčíne,takže každý deň dochadzam a mimochodom Trenčín ma tento rok naozaj krásnu vianočnú výzdobu, príďte pozrieť

 11. Martina
  December 16, 2017 / 9:00 am

  Krásné ráno, já pocházím ze Šumavy, od 3 let jsem žila v Praze, kde jsem vystudovala ZŠ, střední a vysokou školu a po škole jsme se přestěhovali do Černošic a nyní žiju v Říčanech. Jsem spokojená, na dosah mám přírodu i hlavní město a neměnila bych.

 12. Andrea
  December 16, 2017 / 9:00 am

  Narodila jsem se na jižní Moravě ve Valticích, část dětství prožila v Břeclavi, pak mě osud odvál do Prahy. Jako větší holka jsem bydlela kratsi dobu v Krakově a pak jsme s manželem rok bydleli v New Yorku, odkud jsme si jako dárek přivezli dceru. Práce nás ještě odvála na kratší dobu do Polska na Mazurské jezera a teď už 10let bydlim se svýma dětma opět v Praze

 13. Tereza
  December 16, 2017 / 9:03 am

  Dobré ráno, Alenko. Původně jsem z Českého Těšína, teď bydlím rok v Praze. Hezký víkend, Tereza 🙂

 14. Zuzka
  December 16, 2017 / 9:04 am

  Alenko,
  posílám hodně zasněžený pozdrav z Harrachova.
  Je tu moc hezky, ten pohled z oken na zasněžený les je balzám na nervy, jen po třech měsících s lopatou a frézou se fakt těším do Prahy, takže jistě tedˇpochopíte, že Vaše “holé nohy” nedám.

  Krásný víkend Zuzka

 15. Petra
  December 16, 2017 / 9:07 am

  Ahoj Alenko, jsem z Děčína..ale momentálně si s rodinou čistíme hlavu již druhý měsíc na Bali..a pokud příroda dovolí..(myslím tím sopku Agung, která se probudila k životu)..tak tu v tom ráji budeme ještě měsíc..:-)

 16. jeaninna
  December 16, 2017 / 9:11 am

  Celý život v Dobrušce, pak rok v Brně, dva roky na Mělníku, a teď zase v Dobrušce…

 17. Andrea
  December 16, 2017 / 9:12 am

  Krásné sobotní ráno! Já pocházím z Blatné, z jednoho z nejhezčích jihočeských maloměst. Po studiích bych se ráda přesunula někam do většího pole působnosti, ale Blatná pro mě vždy zůstane silnou srdcovou záležitostí, hlavně jako místo, kam se budu vždy ráda vracet. A na závěr něco z tripadvisor – máme ten nejkrásnější zámecký park, který je vhodný na běhání, relax, natáčení pohádek a krmení daňků!

 18. Kačka V.
  December 16, 2017 / 9:16 am

  Narodila jsem se v Praze, pak jsme se přestěhovali do Dobřichovic, teď bydlím s přítelem opět v Praze, ale stejně se do Dobřichovic nebo okolí budeme chtít vrátit 🙂

 19. Jana
  December 16, 2017 / 9:19 am

  Krásné ránko, ja jsem se narodila v Příbrami a po narození prvniho syna jsem se s manzelem odstěhovala 3 km od Pribrami, a to do male vesnicky jmenem Dubno 😉

 20. Katka
  December 16, 2017 / 9:19 am

  Ahoj Alenko, tak asi takhle :o). Narodila jsem se na Slovensku, v rannem detstvi me importovali do Prahy, a v 11 letech jsme se opet stehovali, tentokrate do Vyskova na Morave. Tam jsem uspesne dosahla dospelosti, abych pak 6 let prozila v Turecku. Po navratu do republiky jsem zila 2roky v Treboni, lde jsem potkala manzela a spolecne jsme se prestehovali do me milovane Prahy, a v Praze jsme porad.
  Darek by potesil nejen mne, ale i jeho. Diky a krasny den!

 21. Ilona
  December 16, 2017 / 9:20 am

  Ahoj Alen, ja pochazim z Vysociny, ale studovat jsem odjela do Prahy a uz jsem tady zustala – a to je uz peknych 25 let. Hezky den, Ilona

 22. December 16, 2017 / 9:24 am

  Dobré ránko všem 😉 Já se na narodil v Praze, vyrostla v Praze, střední školu strávila na Mělníku a pak návrat do Prahy 😉 Prahu opravdu moc miluju, její uličky, zákoutí, ikdyz tu ziju cely zivot, porad člověk nachází mává krásná místa, zkratka nedokážu si představit se z Prahy odstěhovat, myslím, ze druhé takové místo není ❤️ Mám z obou stran slovenskou rodinu, proto někdy vnímám, ze mám v sobě trochu jiné vlastnosti než některé typicky české, takže si delavam legraci, ze se cítím spíše jako Slovenka, ale 1000 % jsem pražská 😉

 23. Iva
  December 16, 2017 / 9:29 am

  Narodila jsem v Děčíně, poté jsem tři roky žila v Praze, kde jsem studovala vysokou školu. Po skončení bakalare jsem se přestěhovala zpátky na sever do Ústí nad Labem a tam jsem zatím dodnes 🙂

 24. Pavlína
  December 16, 2017 / 9:32 am

  Krásné ránko Alenko, já prožila dětství v Tanvaldě, potom jsme se s mamkou odstěhovali do Neratovic. I vdaná jsem zůstala v Neratovicích a teď 2 roky vesničanka z Tišic. Švadlenkou jsem se vyučila v Praze a moc ráda tam jezdim,takže klidně i na to kafe,já tedy na horkou čokoládu .Přeji krásnou sobotu.

 25. Veronika
  December 16, 2017 / 9:38 am

  Jsem z Trutnova. Studovala jsem v Liberci a bydlím v Trutnově….. Ale mé srdce tluče pro Prahu,kterou miluju a nemít malé děti a být svobodná jsem tam. Má pro mě nepopsatelné kouzlo,atmosféru,energii… To je prostě láska.

 26. Vlasta
  December 16, 2017 / 9:43 am

  Ahojky Alenko, já jsem do 28 let žila v Doksech u Máchova jezera. Pak jsem se přestěhovala do Mladé Boleslavi a bydlím tu již 8 let. Krásný odpočinkový den všem

 27. Taťána
  December 16, 2017 / 9:53 am

  Hezké sobotní ráno. Narozena v Klatovech, 3 roky s rodiči jako náctiletá v Káhiře, pak Plzeň, dále České Budějovice (svatba, děti, rozvod…), teď vesnice Štěpánovice. A pokud další stěhování, tak jedině Londýn :-))

 28. Terez K.
  December 16, 2017 / 9:53 am

  Jsem narozena v Brne, ale nikdy jsem se tady necítila jako doma… konrcne ted jsem nasla svuj domov a jsem spokojena v Praze! Za nic bych neměnila… citim se tu uplna))

 29. Jana
  December 16, 2017 / 9:56 am

  Cely svoj zivot zijem na Slovensku, v meste snov – v Senici 😀

 30. Janča
  December 16, 2017 / 9:57 am

  Ahoj Alíku, děkuji ti za inspirující a energií nadité čtivo. Na tvůj blog jsem narazila při cestě vlakem z návštěvy adventní Prahy. Nebyla to náhoda, byla jsem plná nadšení a dojmů z našeho úžasného, dechberoucího hlavního města a tvé články mi mou radost ještě více prodloužily. Od té doby tě navštěvuji pravidelně a přiznávám se, že už pociťuji následky – kus tvé energie přechází i na mě a chystám se začít opět malovat a tvořit ☺ . A abych nezapomněla, pocházím z Krnova a s manželem, synem, dcerou a dvěma pejsky žijeme v malé vesničce Zátor. Ahooooj

 31. December 16, 2017 / 10:00 am

  Krásnou sobotu! Já se narodila v Praze, vyrůstala jsem v Kroměříži, v dospělosti jsem si párkrát odběhla pracovat do Řecka a na Kypr, pak jsem se přestěhovala do Prahy, která mě v jeden moment přestala bavit, tak jsem se přestěhovala do Vídně, abych si uvědomila, že mi ta Praha vlastně strašně chybí a tak jsem zde zpátky 🙂

 32. Alena Z.
  December 16, 2017 / 10:03 am

  Já jsem z Českého Krumlova, vystudovala jsem tam základku, střední… a teď jsem v Praze na vejšce :)))

 33. Stanislava
  December 16, 2017 / 10:10 am

  Krasne sobotní rano Ali – ja jsem naplava nebo imigrant (i kdyz se tak vůbec necítím zejo), ale jsem. Vzdycky me to tahlo “ven” jen jsem presne neměla v hlavě cíl – kam je to to ven. Hlavně pryc ze Slovenska, z te malé dírky, kde lišky chodí dávat dobrou noc a rozhodne to nebyli ty lišky z Malého prince. Jenomže vis jak to chodí, studujes – nemůžeš, pak si ke kočí studia najdes kluka a ten te provede ukončením studia k nadjedeni prace – zase to nejde, se stejným klukem si najdes novou praci a bum tam se rozejdete, ale prace dobry. No aby tomu čert nechtěl přijde novy kluk a svatba. Kde a kdy se dalo odejít? Kdyz Vas manžel je vlastenec jako prase? Jenomže to moje vysnene napořád se nekonalo, tak přišel rozvod … a ruka v ruce i prace začala nudit a finanční prostředky se se stávající nudou nezvysovali. Co ted? ANO – buďto ted nebo nikdy – dala jim sbohem a sbalila caky-paky (bozemuj jak ja se to potrebuji znovu naučit sbalit se do igelitky) a vydala se smer Praha i s kamoskou. Ta mi říká pojď zkusit a uvidis, tady nemáš co ztratit, kdyztak se vratis. No vracím se tak 3-4 krat ročně – ale navštívit rodinu. A zkouším to již 13 rok přímo v Praze a libi se mi to.

 34. Ivana
  December 16, 2017 / 10:12 am

  Ahoj Alenka, ja som zo Slovenska, narodila som sa v nadhernom meste Banska Bystrica, kde som stravila 23 rokov svojho zivota a stale sa sem rada vraciam.
  Potom som odisla studovat do Bratislavy a uz som sa tu usadila.

 35. Veronika
  December 16, 2017 / 10:14 am

  Krásný víkend všem, narodila jsem se v Praze, v Praze jsem vyrůstala i studovala. Ve 20-ti jsem odjela za přítelem do Bulharska, kde jsem strávila cca 5 let. V Bulharsku jsem žila, pracovala a poznávala místní zvyky, kulturu a krásnou přírodu. Kdo žil dlouho v cizině, ví jak je to tam jiné a já jsem moc vděčná, že jsem tuhle příležitost měla a myslím si, že mě to udělalo i lepším člověkem. Ale jak to tak bývá, nic netrvá věčně a tak jsem se po rozchodu vrátila zpět do Prahy, kde jsem poznala svého současného přítele a po čase se za ním odstěhovala na jih Čech nedaleko Českých Budějovic a tak si tu spolu žijeme už 7 let. Praha i Bulharsko mi samozřejmě chybí, chybí mi ten ruch velkoměsta, na který jsem byla od dětství zvyklá i ta dostupnost všeho. Na Bulharsku mi chybí ta jiná mentalita lidí,… Ale láska je láska a člověk jí musí ledasco obětovat.

 36. Martina
  December 16, 2017 / 10:17 am

  Já celý život (kromě studií v Brně) žiju na Třeboňsku, kde je opravdu krásně. Ale jsem hrdá na celou naši zem a pokaždé, když se vracíme z cest,
  tak si uvědomuju, jak se tady máme dobře.

 37. Pavlína
  December 16, 2017 / 10:30 am

  Celý život žiju v malé vesnici nedaleko Prostějova, jako Anička z prvního komentáře /zdravím!☺/, na studia jsem si na chvíli odskočila do Brna a do Hradce Králové a ráda jsem se vrátila domů!

 38. Natalie
  December 16, 2017 / 10:40 am

  Krásnou sobotu všem, jsem také z typické československy mixlé rodiny, narodila jsem se na Slovensku. Rodina z máminy strany žila v Praze a okolí, kam jsem jezdila na prázdniny, takže jsem se ve dvaceti sebrala a odjela do prázdninové destinace napořád 🙂 Jj, dobrodruh 😉 Měla jsem tak deset let od třiceti, kdy jsem pracovně cestovala tak, že jsem skoro nebyla v Česku, ale zjistila jsem, že se cítím být doma, už když jsem někde v Evropě. Takže jsem nakonec asi Euroobčan? 🙂 Momentálně jsem zpět, pracuju v Praze, ale nájmy mezitím jely nahoru, takže bydlím poblíž směrem na Mladou Boleslav, odkud se dá dojíždět po dálnici na P9 – přejet matičku skrz v rush hours je totiž síla xD

 39. Ivana
  December 16, 2017 / 10:41 am

  Ja som z Bratislavy a aj tu stale zijem.

 40. Klára
  December 16, 2017 / 10:46 am

  Krásnou sobotu, já jsem z Liberce celý život, i teď bydlím v příměstské obci u Liberce Stráži nad Nisou, kam jsem se z hrůzou stěhovala, jako městská holka a teď už nechci pryč…ale…moje srdíčková města, kde se cítím “doma” jsou tři P: Praha, kam od puberty pravidelně jezdím a užívám si její energii… Paříž, kde jsem byla 2x a učarovala mě… a Poprad, jehož vstřícnost, vrcholky Tater a úžasná slověnština dokáže zničit stres a vnést do duše pohodu. Krásnou sobotu Klára

 41. Fiala
  December 16, 2017 / 10:53 am

  Ahoj. Narodila jsem se kousek od Tábora, nyní žiju v Praze asi 8 let. 🙂

 42. December 16, 2017 / 10:56 am

  Ahoj Alenko, narodila som sa na juznom Slevensku, ale cele detstvo a mladost som prezila v Bratislave. Neskor som na par rokov odisla za manzelom do Pezinka, a teraz spolu uz treti rok zijeme niekde medzi Prahou a Kladnom 🙂 ale buduci rok sa vraciame do Bratislavy, na co sa mimoriadne tesim

 43. Kate
  December 16, 2017 / 11:10 am

  Ahoj Alenko a ostatni ‘spolukrasky’ 🙂

  Ja jsem se narodila v Brne, ale mela jsem vzdycky zajeci umysly:). V sesbacti jsem odjela studovat do Prahy na konzervator, pak zpet do Brna a pak do Irskeho Dublinu, az jsem se zakotvila v nadhernem zapadnim Irskem umeleckem mestecku Galway (doporucuju alespon jednou za zivot navstivit, je to mesto umelcu). Po navratu do Ceska uplne nevim ci jsem – prece jenom jsem stravila nejzasadnejsi leta v kulture tak rozdilne od te nasi. Ale snad se mi podari najit balanc:)

 44. Adela
  December 16, 2017 / 11:17 am

  To je velka skoda jak malo lidi z Moravy tu je! Tak abych zvysila prumer – Brno – jediny vtip ve kterem lze bydlet a nejlepsi mesto k ziti ❤️

 45. Alexandra Streubel
  December 16, 2017 / 11:18 am

  Ahoj Alenko,
  dneska mám v křivoklátských lesích pohodový den – děti u babičky, manžel v práci, já lenoším v posteli :).
  Máme tu malý domeček 130 let starý úplně na samotě. Když jsme ho kupovali, všichni si ťukali na čelo, ale my jsme tady doma; jako opravdu DOMA.
  Akorát za chvíli dojde dřevo do kamen…

 46. Pavla Smolenová
  December 16, 2017 / 11:26 am

  Já se narodila a stále bydlím v Kaplici v jižních Čechách a se snoubencem jsme randili v Českém Krumlově, kde se příští rok v červnu vezmeme 🙂

 47. Vanduska
  December 16, 2017 / 11:26 am

  Hrda Prazacka❤️

 48. Veronika
  December 16, 2017 / 11:32 am

  Celý život v Polabí, Čelákovice

 49. Baru
  December 16, 2017 / 11:42 am

  Ahoj Alen,

  já jsem Pražačka každým coulem :)) Miluju to tady a asi bych jen tak pryč nešla.

  Měj se a krásné svátky,
  Baru

 50. Katarína
  December 16, 2017 / 11:45 am

  Ahoj,Alen.Ja som z Michaloviec {v kuloároch prezývaný Michigan};mesto na Východnom Slovensko,neďaleko hranice s UA :-D.

 51. Nikol
  December 16, 2017 / 11:51 am

  Ahoj, já se narodila v Mostě, na vejšku chodila v Brně, rok strávila v Lisabonu a teď žiju už osmým rokem v Praze, blaze:) a některé víkendy trávím u rodičů v Hrobě:) (obec u Teplic, ať nedojde k mýlce:))

 52. Milena
  December 16, 2017 / 12:14 pm

  Mám vlastně momentálně dvě svoje působiště Brno a pak vesnici kousek od Třebíče. A jsem zvědavá na zítřejší otázku, protože myslím, že nyní už o nás víš Alenko fakt všechno 😀

 53. Ivana
  December 16, 2017 / 12:18 pm

  Ahoj všem, celý život ( přes 50let) žiju v Poděbradech a neměnila bych….zároveň miluju i Prahu a její historii, naštěstí to mám blízko, takže jsem tam víc než často …

 54. Simona
  December 16, 2017 / 12:25 pm

  Alenko, já od narození žiju v Praze 🙂 ale táhne mě to do baráčku někam za Prahu 😀

 55. Denisk
  December 16, 2017 / 12:26 pm

  Ahoj Alenko,

  ja jsem vyrůstala v Táboře, avšak má práce mě vždy zavane do jiného koutu arabského světa, naposledy to byla severní Afrika, také Emiráty, a občas se podívám i do Asie, naposledy to byly Filipíny. Doma je ale jen jedno a pro mě je to u nás v rodinném baráčku u lesa, kam se vždy ráda vracím, za rodinou, za odpočinkem 🙂

  Taktéž krásný víkend!

 56. Hana
  December 16, 2017 / 12:27 pm

  Jižní Morava, Hodonínsko 😉

 57. Monika
  December 16, 2017 / 12:36 pm

  Ahooj, jsem z Moravy. Ať žije Havířov. 🙂

 58. Michaela
  December 16, 2017 / 12:49 pm

  Ahoj, volám sa Michaela a celý život som prežila v dedinke Likavka, presne pod hradom 🙂 malebná dedinka blízko Ružomberka. Pár krát som si zalietala do Španielska, tam som viacmenej ako doma, keďže tam mam mojich krstných rodičov. A potom ešte som strávila krásne chvíle v Litve ale hlavne pol roka za polárnym kruhom v Nórsku. A to je asi všetko, mam milujúceho partnera s ktorým rozmýšľame nad rodinkou ale ešte pred tým by sme ešte chceli cestovať. Pekný víkend prajem

 59. Elis
  December 16, 2017 / 12:52 pm

  Brno je zlata lod ta devcaty z Brna chod … takze Brno

 60. Zuza
  December 16, 2017 / 12:52 pm

  Ahojky Ali, já pocházím od Krkonoš – z Trutnova 🙂 chvíli jsem pobyla i v Praze, kterou miluji a moooc ráda se tam vracím, ale život mě ukotvil zpět v Trutnově 😉

 61. Irena R.
  December 16, 2017 / 12:56 pm

  Narodila jsem se v Praze kde jsem dospěla vychodila skoly. Dva roky Hamburk. Dva roky Vrchlabí. Pak dva roky Praha a teď už pár let s rodinou Kolín

 62. Péťa
  December 16, 2017 / 1:01 pm

  Ahoj, narodila jsem se v Praze a žila tam do 20-ti let. Pak jsem se vdala ke Kladnu, žiju tu už dvacet let, ale nezvykla jsem si. V dubnu stěhujeme s partnerem na loď do Řecka (stříhat se budeme asi sami, tak by se strojek hodil :-)) )

 63. Lenka
  December 16, 2017 / 1:15 pm

  Tak koukám, že nejsem sama z Trutnova. Narodila jsem se tady a kromě 4 roků studia v Praze tady žiju celý život. Krásnou sobotu všem.

 64. Kateřina
  December 16, 2017 / 1:21 pm

  Krásnou sobotu 🙂 a teď k otázce, pocházím z Jičína (z Čech, jelikož teď bydlím na Moravě tak přidávám tuto poznámku, jelikož všichni moravaci si mysli že je to Nový Jičín – takže Jičín od Rumcajse :D) no a v současné době bydlím v Olomouci, ale časem mám v plánu se zase vrátit do okolí svého původního bydliště 🙂

 65. Kamila
  December 16, 2017 / 1:48 pm

  Ahoj Alenko :-)) ja pocházím z malého městečka na vychode republiky, nyní jsem přesídlila do Ostravy 🙂 K.

 66. Lenka
  December 16, 2017 / 2:06 pm

  Zdravim, ja pochazim z male vesnice na Jizni Morave, potom par let v Brne, par v Newcastlu v Anglii s tehdejsim pritelem a nyni uz 12 let v Praze. 🙂

 67. Tereza
  December 16, 2017 / 2:28 pm

  Tak ja jsem se narodila ve Znojme, kde i stale ziju a miluju to tady. Tri roky jsem pak studovala v Praze, pet let v Brne a obe mesta jsem si oblibila a rada se tam vracim. Pak jeste cast zivota (vikendy, prazdniny, letni dovolene) travim na chalupe v Podhradi nad Dyji, to je velka srdcovka. Hezkou sobotu 😉

 68. Marta
  December 16, 2017 / 2:48 pm

  Ahoj Alen,
  jsem z Brna, ale už pěkně dlouho bydlím v Praze. Přesto ale cítím, že to není má poslední destinace 🙂 tak uvidíme…
  Měj krásný advent ! M.

 69. Lucie
  December 16, 2017 / 2:56 pm

  Rozena v Praze a stale tu ziju, velkou cast detstvi jsem s rodici stravila v Recku

 70. Adri
  December 16, 2017 / 3:24 pm

  Cely svůj život tj. 34 let ziju v Havířově. Každopádně muj sen je žít na chvíli v Praze.

 71. December 16, 2017 / 3:35 pm

  Já pocházím z Vyškova (u Brna), pak jsem bydlela v Horním Jelení, městečku mezi lesy a teď bydlím v Novém Městě nad Metují, přezdívaném český Betlém, kam jsem odešla za svým partnerem.

 72. Veronika W.
  December 16, 2017 / 3:51 pm

  Jižní Morava, Hodonín ☺

 73. Doubravka
  December 16, 2017 / 3:57 pm

  Jsem Pražanda a partner taky 🙂

 74. Leona
  December 16, 2017 / 4:03 pm

  Milá Alenko, Celý svůj život žiji v Brně a jsem tu moc ráda. Hezký večer.

 75. Elunac
  December 16, 2017 / 4:18 pm

  To je super výhra. Hodily by se oba dva :))
  Já bydlim na jihu Moravy. Kousek od Mikulova. Jevišovka. Přivdala jsem se sem. Odtud pochází manžel. Od malička jsem bydlela v Adamove, kousek nad Brnem.

 76. Jana
  December 16, 2017 / 4:19 pm

  Hradec Králové, studia v Praze, potom dva roky Nancy Francie, dva roky Düsseldorf Německo, dva roky Lucemburk. Těd už devátým rokem Brusel, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak manžel z Rumunska, toho času pracuje v Nottinghamu v Anglii. A úplně aktuálně jsme teď v Transylvánii 🙂

 77. December 16, 2017 / 4:39 pm

  Narodila jsem se v Brne. Po VS jsem sla pracovat a bydlet do Prahy a ted ziji 12 let v Brandyse s uzasnym muzem a detmi..

 78. Andrea J.
  December 16, 2017 / 4:42 pm

  Mila Alenko, narodila jsem se v Havirove, pak jsem se s rodici prestehovala do Prahy. Rok jsme bydlely s mamou v Barcelone a pak zpet Praha. Po skole jsem zacala cestovat po (skoro) celem svete a diky tomu jsem zjistila, ze jsem se narodila spatne :))) tahne me to jizneji, Italie je muj sen k bydleni. Tak uvidime 😉 treba jednou…. aktualne Praha Zapad.

 79. Dana
  December 16, 2017 / 4:43 pm

  Narodila jsem se na jižní Moravě, ale už spoustu let žiji v Praze.

 80. Kristýna
  December 16, 2017 / 4:43 pm

  Verměřovice. Někteří lidé tvrdí že je to jen jakýsi jazykolam, ale ne, je to skutečná vesnička 🙂

 81. Bára
  December 16, 2017 / 4:43 pm

  V Praze 🙂

 82. Šárka
  December 16, 2017 / 4:58 pm

  Narodila jsem se a dětství prožila v Karlových Varech. Studia a pár let navíc v Praze. Pak dva roky v Chebu a teď jsem řadu let zpátky ve Varech. Zdraví Šárka

 83. markéta
  December 16, 2017 / 5:03 pm

  Narodila jsem se v Praze a ta mi zůstala v srdci…pak jsem se na pár let přestěhovala s rodinou na vesnici do Všenor, ale loni jsem se konečně vrátila do své milované Prahy a užívám si ten skvělý život v centru nejhezčího města světa :).
  Díky, Markéta

 84. Iva
  December 16, 2017 / 5:17 pm

  Narodila jsem se v Českém Ráji, menší část mladí prožila u protinozcu na Novém Zélandu a pak už jen Praha

 85. Katka
  December 16, 2017 / 5:35 pm

  Jsem z Uherského Hradiště – nádherného městečka v srdci Slovácka. Přeji krásný víkend 🙂

 86. Bára Bártů
  December 16, 2017 / 5:52 pm

  Jsem hrdá jihočeška. Narodila jsem se a až do maturity žila v Jindřichově Hradci. To je pořád moje “doma”. Zároveň s chalupou, kterou mám v Pacově u Pelhřimova. Můj druhý domov od narození každý víkend. Dřív mě to prudilo, teď tam utíkám odpočívat. No a pak mě život různě posílal… na vysokou do Prahy, kde jsem nakonec žila 12 let,sem tam nějakou minizastávečku, momentálně žiju v Brandýse nad Labem. Už 8 let.

 87. hana.oli
  December 16, 2017 / 6:01 pm

  Ahoj Alenko, narodila jsem ve městě automobilů v Mladé Boleslavi a stále zde žiji. Hezký večer.

 88. Veronika
  December 16, 2017 / 6:33 pm

  Prostějov.

 89. Lucie Š.
  December 16, 2017 / 6:38 pm

  Ahoj, narodila jsem se v Rakovníku, ale bydlím svých 26 s krátkými přestávkami na Lanech(zámek pana prezidenta), VŠ jsem studovala v Olomouci, kde jsem tedy částečně pobývala 6 let, žít jsem tam nechtěla. Teď momentálně řeším bydlení v Praze, i když Lány byly, jsou a budou moje srdcova záležitost a jednou se sem zase vrátím natrvalo 🙂

 90. Helena Axmanova
  December 16, 2017 / 6:41 pm

  Ahoj Alenko, narodila jsem se ve Šternberku, vyrůstala v Olomouci, život mě zavanul asi na 4 roky do USA (Colorado),potom na par let do Norska,kde pracuje manžel. Nakonec jsme se usadili v Horce nad Moravou nedaleko Olomouce. A cítím se tady opravdu doma.:-))

 91. Jana
  December 16, 2017 / 6:56 pm

  Posílám pozdrav z Valašska 🙂

 92. Markéta
  December 16, 2017 / 7:14 pm

  Narodila jsem se v Praze, s rodici jsem zila v Ricanech a nyni bydlim u Pruhonic

 93. Markéta (Š.)
  December 16, 2017 / 7:14 pm

  Where are you from? Sice jsi mi v den pracovního volna trochu připomněla práci, ale ráda Ti odpovím. Tedy s chutí provařím svoje dva oblíbené fórky. Kdykoli přijde řeč na severočeskou metropoli, vzpomenu si na kamaráda Honzu Dlaba a jeho hlášku: Jó, Ústí nad Dlabem, to město mám rád… 🙂 A k tomu původu mám vlastní průpovídku. Narodila jsem se v Praze, v Londýnské ulici, kde byla v 70. letech porodnice. Nyní je v té budově (nejmenovaná) klinika plastické chirurgie a doufám, že za nějakých 25, 30 let tam otevřou domov důchodců. Protože tento kouzelný dům vždy nabízí služby, které aktuálně potřebuji… 😉

 94. Annamaria
  December 16, 2017 / 7:24 pm

  ahoj Alen, narodila som sa na Myjave, prvy rok života som stravila so starou mamou v dedinke Lubina. potom som 7 rokov žila v Trnave a potom už iba Pezinok. na strednej skole to bol internat v Bratislave a potom zase pezinok. s prestavkami v Limbachu. vzdialenosti minimalne, ale predsa – aj to sa pocita 😀 maj pekny den 🙂

 95. Vendy
  December 16, 2017 / 7:34 pm

  Alenko, jsem z Prahy a ve svych 22-ti letech jsem se prestehovala na 6 let do Spojenych Arabskych Emiratu. Takze ted uz zase zpatky v Praze a jestli se nekdy nekam prestehujeme v budoucnu, tak jiste nekam do tepla :-)))

 96. Markéta
  December 16, 2017 / 7:49 pm

  Ahoj,
  já jsem jsem se narodila v Plzni, pak jsme se odstěhovali do Starého Plzence ( hned vedle). Ve dvaceti sem pár měsíců byla v Anglii- Oxford. A teď už pár let bydlim zase v Plzni ☺

 97. Nikol
  December 16, 2017 / 7:58 pm

  Pochazim z mensi vesnice pobliz Berouna, kde jsem chodila na zakladku. Pak jsem sla na kosmetickou stredni skolu pobliz Kladna a ted bydlim s pritelem a synem na kraji Berouna 🙂

 98. Kateřina
  December 16, 2017 / 8:00 pm

  Hezký večer, 🙂 já pocházím z Třebíče, kde jsem žila, než jsem se odstěhovala na VŠ do Olomouce. Pak mě osud zavál na rok do Plzně, kam pořád občas dojíždím, ale rodinu jsme se s mužem rozhodli založit v Hradci Králové, kde muž pracuje. No a za půl roku se opět stěhujeme do vedlejšího kraje, do mužova rodného města, kde už zůstaneme 😀

 99. December 16, 2017 / 8:11 pm

  AHOJ ALenko, ja jsem se narodila v jiznich čechách v Táboře. Ktery mi byl samozřejmě malý, tak jsem se po pubertě vydala do Prahy, odkud jsem si odskočila do Rakouska, abych se pak ve Švýcarsku provdala za Itala, jela s ni bydlet do italie, coz se mi nelíbilo, takze zpět do Švýcarska. Kde jsem porodila jedno dite a pak zpět do Tábora porodit druhé, rozvést se, znovu se zamilovat a znovu se vdat do Českých Budějovic. A tady jsem ted šťastná jako nikdy….
  MÍŠA z http://www.shoppersmiky.blogspot.com

 100. Petra
  December 16, 2017 / 8:14 pm

  Ahoj Álo a ahoj ženy,
  bydlím v Mladé Boleslavi, narodila jsem se v Mladé Boleslavi a v Mladé Boleslavi jsem i studovala střední ekonomickou školu, kde jsem se seznámila s “naší” Álou :). Hele, fakt byla v MB asi první, kdo nosil roztrhané džíny……nekecá 🙂 🙂 🙂 a taky s ní byla vždycky úžasná pr……legrace 🙂
  Mějte se hezky. Švejdy

 101. Michaela
  December 16, 2017 / 8:20 pm

  Ahoj všem, já jsem z Kolína, trochu jsem cestovala po světě (Nový Zéland a Anglie), po několika letech jsem se vrátila zpět do Kolína, abych dojížděla do práce do Kutné Hory a pak do Prahy. A teď jsem zase v Kolíně. Jak říkají doma, tak mám boty z toulavého telete.
  Hezký večer

 102. Kateřina
  December 16, 2017 / 8:35 pm

  Doma se cítím v Poděbradech, kde jsem strávila největší část života, ale mám velkou slabost pro Olomouc, kde jsem trávila svá studentská léta. A jsem rodilý Pražák…

 103. Janča
  December 16, 2017 / 8:47 pm

  Já jsem z Litvínova, 3 roky jsem bydlela v Praze a teď jsem zase zpátky v Litvínově, ale proste stejně vím, ze minimálně v Praze zase brzo skončím

 104. Dita
  December 16, 2017 / 8:49 pm

  Ahoj Alen,
  pocházím z MB, ale už od studií žiju v Praze.

 105. Emilia Kandracova
  December 16, 2017 / 8:55 pm

  Narodila som sa vo Svidniku, ked som mala 4 roky prestahovali sme sa do Chmelovej, nedaleko Bardejova. Studovala som v Banskej Bystrici. Chvilu sme byvali v Bardejove a pred 10 rokmi sme sa prestahovali do Kosic. A sme tu stastni, splnili sa mi tu moje sny:)

 106. Petra
  December 16, 2017 / 8:57 pm

  Ja som z mensieho mestecka pri Ziline. V okoli som chdila na obchodnu akademiu. Na VS som odisla do Ostravy. Kazde leto pracovala v UK. Momentalne cca 4. rok Praha, leti to tak, ze uz ani neviem .

 107. Vlasti
  December 16, 2017 / 9:30 pm

  Bydlím v Plzni, a to díky mému anglicky mluvícímu manželovi, který toho procestoval fakt dost, a právě Plzeň mu připadala nejhezčí a tady se usadil 😀

 108. Evka
  December 16, 2017 / 9:46 pm

  Krásy víkend všetkým 🙂 mne bolo súdené stredne Slovensko, najprv Ružomberok neskor viac ku horám a prírode do Martina. Nejaký čas v taliansku, kde sa mi tiež velmi páčilo ale doma je doma takže opať Martin. Krásnu sobotu prajem 🙂

 109. Andrea
  December 16, 2017 / 10:01 pm

  Ahoj Alenko,
  Ja jsem se narodila na Vysočině ve městě Přibyslav a momentálně žiju v Praze
  Hezký večer
  Andrea

 110. Bara
  December 16, 2017 / 10:01 pm

  Ahoj Alenko, jsem z Prahy. Moji srdckovkou a domovem byly uz od narozeni Vinohrady. Kdyz ale prisel chlap, ktery mi za to stal nechala jsem se odstehovat na Prahu vychod. Takze ted jsem takovy prazak neprazak . Ale zase mam zahradku misto ucpane Vinohradske .

 111. Kristina Záchová
  December 16, 2017 / 10:15 pm

  Já jsem se narodila ve Šternberku, bydlím na malé hanácké dědině, takže jsem vyloženě Hanacka jak řemen! Teď teda půl roku studuji v Bratislavě, je to zajímavá zkušenost a změna. Kam mě dál čas posune, nechám se překvapit!

 112. Tereza Sládečková
  December 16, 2017 / 10:30 pm

  Bydlím v Ludgeřovicích, což je obec mezi Ostravou a Opavou:) chvíli jsme zvažovali, ze po studiích v Praze s mužem v Praze i zůstaneme, ale rozhodli jsme se vrátit tady na “prajzskou” a jsme tu moc spokojeni:)

 113. Zuzana
  December 16, 2017 / 10:41 pm

  Ahoj Alenka, ja som z Topoľčian zo Slovenska. 4 roky som žila vo Švajčiarsku. Momentálne žijem s manželom opäť na Slovensku v Partizánskom, abšak chceli by sme sa presťahovať, kúpiť si domček a usadiť. Pekný večer prajem

 114. Adéla
  December 16, 2017 / 10:59 pm

  Narodila jsem se v Brně, poté jsme se přestěhovali kousek za Brno a teď se s přítelem stěhuji zpátky do Brna do bytečku, kde jsem vyrůstala a protože tam ještě téměř nic nemáme, tak by se nám tyto pomocníci velmi hodili (přítel používá jedině zastřihávač a jelikož ho nemá u nás, tak nadávám často ) o tom, že si chci pořídit epilátor jak dlouho, ale pořád nejsou penízky ani nemluvím

 115. Sylvie
  December 16, 2017 / 11:08 pm

  Praha celý život 🙂

 116. December 16, 2017 / 11:11 pm

  Svých 24 let a 3 měsíce zatím stále prožívám v malém městečku asi 30 km od Liberce, a to sice ve Velkých Hamrech. Přijde ale velká změna. V příštím roce, zhruba na podzim, se spolu s tátou, jeho přítelkyní a mou sestrou budu stěhovat pryč, do vlastního domku (roubenky) v oblasti asi o 200 m.n.m vyšší, než bydlíme teď 😀 Bude to naše odpočinkové, podhorské místečko 🙂 Jasně, ve svém věku bych už mohla bydlet sama, ale s ohledem na to, že jsem student denního studia VŠ, a ke všemu dojíždím, bohužel si nemůžu dopřát luxus vlastního bydlení 🙂 Ale tak, aspoň doma netrpíme na generační problémy a jsme spolu všichni pohromadě 🙂

 117. Martina
  December 16, 2017 / 11:21 pm

  Posílám pozdravy z Moravské Třebové. Prý se nacházíme na pomezí Čech a Moravy. Město spadá do Čech, já říkám, že su z Moravy. Ale aby to bylo spravedlivé, mám osobní vazby na Prahu i na Brno.

 118. Katka
  December 16, 2017 / 11:46 pm

  Ciao Alen,jsem z Prahy

 119. Bára
  December 17, 2017 / 12:00 am

  Ahoj Alenko, já jsem se narodila v Českém Krumlově, nedaleko vyrůstala a nyní bydlím v Č. Budějovicích 🙂

 120. Lenka
  December 17, 2017 / 12:15 am

  Ja som povodom z Bratislavy… nedavno som opustila Norsko konkretne Trondheim po piatich rokoch.. a teraz zijem s priatelom, synom a troma psami v Brne (Jo a psy su jeden od Krakowa, jeden od Prahy a jeden od Brna )

 121. Zdeňka
  December 17, 2017 / 6:46 am

  Dobrý den Alenko. Narodila jsem se v Roztokách, kde také kromě tří let žiju.
  Ty tři roky po svatbě jsem bydlela v Kralupech a pak se zase vratila zpatky
  do rodného hnízda i s manżelem. Jsem patriot a nedovedu si představit, że bych žila jinde.

 122. Iva
  December 17, 2017 / 8:12 am

  Praha a její okolí 🙂

 123. Lucie
  December 17, 2017 / 8:48 am

  Narozena v Ostrave, do 9 let jsem stihla Babice (Hamé :)) a s rodici jsmeto zakotvili vmale vesnici u Brna. Po maturite jsem se vydala do Danska na vysokou, stihla staz v Hong Kongu a nyni jsem kvuli praci v Zurichu 🙂

 124. Anna
  December 17, 2017 / 8:57 am

  POcházím z východních Čech, ale už 6 let jsem v Praze. I tak bych se ráda ještě někam podívala, tak snad brzy!

 125. Barbora
  December 17, 2017 / 8:58 am

  Nejdrive v Lounech, pak studia v Praze a cast v Parizi, navrat do Prahy a za partnerem jsem se prestehovala do Mostu 🙂

 126. Lenka
  December 17, 2017 / 9:03 am

  Ahoj Alenko, ja jsem republikobeznik 🙂 narodila jsem se na Kladne, jako mala se s mamkou prestehovala do Liberce, stredni skolu studovala v Hradci Kralove, vysokou v Praze, prvni poradnou praci mela v Koline, druhou v Semilech, a prvni materskou travim zpet v Liberci. Doufam ze v dalsich 30 letech uz se tolik stehovat nebudu 🙂 a kdybych si mohla vybrat mimo CR, treba se to jednou stane, tak volim Italii, nejlepe Florencii, tam je nadherne.

 127. Blanka M.
  December 17, 2017 / 9:06 am

  Krásný den všem. Tak já jsem se narodila ve Znojmě, mládí jsem prožila v Bučovicích (okr.Vyškov), a od dob studií až do dnes bydlím v Brně.

 128. Jana
  December 17, 2017 / 9:16 am

  Narodila jsem se v jedné malé vesničce na pomezí Čech a Moravy a od svých 18 žiju v Praze.

 129. kiiara
  December 17, 2017 / 9:29 am

  Ahoj Alenko, já jsem se narodila ve Slaném, dětství jsem prožila na Kladně, teď asi 7 let žiji v Praze kde i pracuji, ale do cca 3 měsíců se snad budu konečně stěhovat za Prahu do vysněného domečku.

 130. Vendy
  December 17, 2017 / 9:35 am

  Dobry den Alenko, ja jsem cca dvacet let zila nedaleko Loun a ted cca sedm let ziji v Litomericich. A nekdy snad v domecku u lesa . Hezkou nedeli

 131. Zuzana Z.
  December 17, 2017 / 10:02 am

  Poslednych 10 rokov zijem v Senci par metrov od Slnecnych jazier. V lete oblubena destinacia ceskych turistov s “Jager ucesom” v sandaloch a ponozkach. Chybaju mi tu lesy, inak sa v Senci zije dobre. Pochadzam vsak od Topolcian.

 132. Jolana
  December 17, 2017 / 10:53 am

  Narodila jsem se a vyrůstala v Uherském Hradišti, což je na jižní Moravě, ale už dlouhodobě žiji v Praze. A jsem tady spokojená 🙂

 133. Míša
  December 17, 2017 / 11:11 am

  Pocházím z jižní Moravy od rakouskych hranic,žila jsem pak 8 let v Brně a ted je to 6 rok co jsem v Praze.tady jsem hodila kotvu a nějakou dobu tu pobudu

 134. Romana
  December 17, 2017 / 11:41 am

  Ja som z mestecka pod Vysokymi Tatrami, Kezmarku.

 135. Tereza
  December 17, 2017 / 11:54 am

  Já jsem původem z vesnice kousek od Sečské přehrady. Pak jsem žila v Hradci Králové a nakonec se přestěhovala za manželem do Prahy kde žijeme doteď.

 136. ELISKA
  December 17, 2017 / 11:56 am

  Já odmalička žiju na Jižní Moravě, v menší obci kousíček od Brna. Teď momentálně bydlím 2 měsíce v Istanbulu, za pár dnů už jedu domů a hrozně se těším. Istanbul je sice nádherný město ale chybí mi tu naše příroda.

 137. Kristína
  December 17, 2017 / 12:13 pm

  Ahoj 🙂 moje rodné mesto sú Košice, ktoré nadovšetko milujem. Momentálne však žijem v Brne, ktoré tiež zbožňujem. Takže ma bude neskôr čakať ťažké rozhodnutie, kde skončím 😀

 138. Adéla
  December 17, 2017 / 12:43 pm

  Já se narodila v Mostě, vyrostla v Chomutově, pak Praha, Gold Coast – Austrálie, pak zpět do Prahy a teď Jesenice

 139. diana
  December 17, 2017 / 12:54 pm

  Narozena v Plzni,dospělý život (začalo to VŠ zde) pak už pouze Praha, takže větší část života žiju v Praze…a ráda:-)

 140. Káťa
  December 17, 2017 / 1:26 pm

  Narozena v Příbrami, záhy přestěhována do České Lípy, vysoká v Ústí nad Labem a v Manchesteru (Velká Británie), potom Most a Plzeň a nakonec jsem zahnízdila v Hradci Králové

 141. Jana
  December 17, 2017 / 2:18 pm

  Milá Alenko, jsem ze Slavkova u Brna.

 142. Lenka
  December 17, 2017 / 4:17 pm

  Narodila jsem se v Československu, tatínek je z Moravy, maminka ze Slovenska. Vyrůstala jsem na Slovensku, přestěhovala jsem se v 27 letech do Prahy a pak si těžko zvykala na Plzeň. Už jsem si zvykla a neměnila bych. Na Slovensko se ráda vracím, ale tady se cítím doma.

 143. Kateřina
  December 17, 2017 / 5:23 pm

  Ahoj Alenko,
  pocházím z jižních čech (Prachaticko), pak 8 let studovala a pracovala v Praze a nakonec se vrátila na milovaný jih 🙂

 144. Petra
  December 17, 2017 / 5:50 pm

  Narodila jsem se i žiju v Praze

 145. Ivana
  December 17, 2017 / 6:03 pm

  Já jsem se narodila a vyrůstala ve Vyškově. Pak jsem se vdala, odstěhovala na 3 roky na Slovensko a teď už jsem hodně dlouho zpět ve Vyškově. Ale moc ráda bych bydlela v Brně.

 146. Dita
  December 17, 2017 / 6:32 pm

  narozena v České Lípě, dětství v Novém Boru, nyní Břeclav už víc jak 20 let

 147. December 17, 2017 / 7:06 pm

  Já celých 37 let žiji v Ostravě, posledních 6 let ale víkendy trávím na venkově poblíž Vítkova.
  Lucie

 148. Veronika
  December 17, 2017 / 7:53 pm

  Ahoj Alenka 🙂 myslím, že máš slušnú čitateľskú základňu aj na Slovensku 😉 ja pochádzam z dedinky Lopej v srdci Slovenska, čo je cca 30 km od Banskej Bystrice.. a práve do BB som sa po vysokej opäť vrátila 🙂

 149. Anet
  December 17, 2017 / 8:40 pm

  Kousek od Frýdku-Mistku,skoro cely život

 150. Luc
  December 17, 2017 / 8:42 pm

  Krasny den,
  pochadzam zo Slovenska, a po vysokej škole som sa prestahovala do Prahy, kde som sa za 4 roky stihla 5x prestahovat a suhlasim s nazorom ze lepsie je vyhoriet ako sa stahovat 😀 snad na dlhsiu dobu teraz nedaleho centra v bytiku.

 151. makahi
  December 17, 2017 / 8:47 pm

  Od narození bydlím v Týně nad Vltavou, což je město s 10000 obyvateli cca 5 km od Temelína, takže ovzduší je tu báječné:-D Do školy dojíždím do Českých Budějovic, kde bych někdy v budoucnu chtěla i bydlet.

 152. Martina
  December 17, 2017 / 9:01 pm

  Narodila jsem se v Olomouci a uz vic jak 20 let ziju v Praze.

 153. Romana
  December 17, 2017 / 9:48 pm

  Zdravím ,jsem z Vamberka 😀

 154. Barbora K.
  December 17, 2017 / 9:51 pm

  Dobry den, cely dosavadni zivot ziji na malem meste mezi Prahou a Mladou Boleslavi a citim se tu natolik doma, ze jsem o zadne zmene nikdy ani nepremyslela:).

 155. Monika
  December 17, 2017 / 10:19 pm

  Dobrý den Alenko , sic jsem se narodila v Havlíčkově Brodě – Vysocina , studijní léta jsem prožila v nádherném městě Litomyšl , kde jsem strávila i par dalších let . Po návratu do rodného města jsem poznala svého nynějšího manžela a za nim se odstěhovala do okrajové části Ostravy, Polanky nad Odrou . Popravdě Vysocina je nám oběma společným domovem a protože je opravdu nádherná věřím , ze se tam stejně nakonec vrátíme.

 156. Andrea
  December 17, 2017 / 10:26 pm

  Celý život žiju v Blansku (kousek od Brna).

 157. Martina
  December 17, 2017 / 10:32 pm

  Dobry den Alenko, ja jsem od zacatku do ted z Prahy. Mejte se pekne.

 158. Tereza
  December 17, 2017 / 11:10 pm

  Jeeee Alenko, tak to jsi okolo nas jezdila. 🙂 Jsem ze Stare Boleslavi.

 159. Eliška
  December 17, 2017 / 11:15 pm

  Ahoj, já celý svůj život prožila na předměstí Kutné Hory a to je Malín. Pokud budeš mít někdy chvíli čas, určitě se přijet do Kutné Hory podívat, jelikož je tu nespočet úžasných míst, že člověk ani neví, kam dřív. Opravdu krásnější místo neznám. <3

 160. Petra
  December 17, 2017 / 11:45 pm

  Nyni jsem se po 10ti letech, kdy jsem zila v Praze, odstehovala znovu tam, odkud pochazim..ke Kolinu, do male vesnicky obklopene nadhernou prirodou..echt zmena

 161. Martina Miřejovská
  December 17, 2017 / 11:47 pm

  Vyrůstala jsem v Třemošnici,pak jsem bydlela v Ronově nad Doubravou (asi 5 km od Třemošnice :D) a nyní studuji vysokou školu v Praze.

 162. Lucie
  December 18, 2017 / 12:07 am

  Strahovice, už dva týdny 😀 😀

 163. Eva
  December 18, 2017 / 8:45 am

  Jsem z Prahy.

 164. Magda
  December 18, 2017 / 8:58 am

  Plzeň 🙂

 165. Jana
  December 18, 2017 / 9:08 am

  Dobre ranko, já jsem z malého města z Pelhřimova. Ale chvíli jsem žila i v Londýně pak v Praze a nakonec jsem se vrátila sem. Doma je doma

 166. Nat
  December 18, 2017 / 9:15 am

  Z ostravy, teď bydlím v Praze a většinu dětství jsem strávila ve Francii.

 167. December 18, 2017 / 9:15 am

  Přerov/Kroměříž/Zlín

 168. Nataša
  December 18, 2017 / 9:19 am

  Kosice, Slovensko

 169. Jarka
  December 18, 2017 / 10:10 am

  Ahoj Ali, som Slovenka a pochádzam z nádhernej horskej dedinky Mojtín, ktorá sa nachádza pri Púchove, kde aj pracujem. Žijem však v dedine pri Považskej Bystrici. Pre priblíženie, Žilinu máme cca 50 km. Krásny deň.

 170. Míša
  December 18, 2017 / 10:11 am

  Za poslední roky jsem to vzala celkem zeširoka po celé ČR, chvilku koketovala i se životem v zahraničí, až jsem skončila ve vesničce s trochu poetickým názvem Tři Studně, na Vysočině.

 171. Eva
  December 18, 2017 / 10:14 am

  Ahoj Alen,

  já jsem z největší vesnice na Moravě…Brna 🙂

 172. Petra Eunika
  December 18, 2017 / 11:06 am

  Tábor – nejkrásnější jihočeské město 🙂

 173. Rebca
  December 18, 2017 / 11:38 am

  Krasny den Alenko,
  Ja jsem se narodila v Decine,ale pochazim z Ceske Kamenice(tam porodnice nebyla ;-). Od mych dvou let ziju v Praze coz je uz 34let 🙂 detstvi jsem prozila na Praze 2 ale potom jsme se prestehovali na sidliste. Byl to sileny nezvyk a radost zaroven , bylo tady strasne ticho,vse se teprve stavelo a vsude kolem pole 🙂 ,ale meli jsme ustredni topeni a s brachou vlastni “velky “pokoj. Je to obrovsky paradox jak se driv lidi tesili do tepleho panelaku misto stareho cinzaku.s vafkama a zachodama na pavlaci .

  Bydlim tady stale,nyni uz jen se svym synem a partnerem.

  Hezky den

  Renca

 174. Martin
  December 18, 2017 / 12:14 pm

  Ahoj Alenka 🙂 pochádzam zo Slovenska a žil som už: v Nitre, v Sydney, v Bratislave, v Eischolle (dedinka vo Švajčiarku), v Anverpach a aktuálne sa sťahujem do Prahy ☺️

 175. Martina
  December 18, 2017 / 12:58 pm

  Narodila jsem se v Aši, ale teď bydlím v Karlových Varech 🙂

 176. Bara
  December 18, 2017 / 1:24 pm

  Narodila jsem se v Mladé Boleslavi, kde jsem i studovala střední školu. 3 roky jsem žila v Liberci, potom rok v Anglii a teď už rok v Praze. 🙂

 177. Denisa
  December 18, 2017 / 1:49 pm

  Zdravíčko, já pocházím ze Suchdola nad Odrou 🙂 a v Praze jsem momentálně 3 měsíce 🙂

 178. December 18, 2017 / 2:15 pm

  Já se, Alenko, narodila v Ivančicích, vyrostla jsem v Moravském Krumlově, pak jsem při střední škole byla ve Znojmě a pak na vysoké bydlela v Pardubicích. No, a teď jsem v Brně :)))

 179. Lucie H.
  December 18, 2017 / 2:30 pm

  Posílám pozdravy z Vysočiny, konkrétně z Jihlavy.

 180. Zuza
  December 18, 2017 / 2:35 pm

  Zila jsem, ziju a budu zit v Liberci:)….

 181. Kateřina
  December 18, 2017 / 2:44 pm

  Bydlela jsem v různých městech v Čechách. Nejvíc se mi líbil Hradec Králové, ale teď žiju v Mladé Boleslavi (odkud jsem), a to není město měst… 😀

 182. Petra
  December 18, 2017 / 3:05 pm

  Zdravím Alenko,já jsem z Tábora.

 183. Pavlína
  December 18, 2017 / 4:56 pm

  Ahoj, jsem původem Moravačka, ale střední jsem studovala v Hradci Králové a vysokou pořád ještě dělám v Praze 🙂 mezitím jsem stihla žít půl roku ve Španělsku, 8 měsíců ve Francii, 2 měsíce v Mexiku a muže mám z Indie, takže tam jsem už taky strávila skoro 3 měsíce 🙂

 184. Monika
  December 18, 2017 / 7:11 pm

  Zdravim, cely zivot jsem prozila v Brne 🙂

 185. Denisa
  December 18, 2017 / 7:50 pm

  Rodená Bratislavčanka a stále som tu zaseknutá 😀

 186. Kristýna
  December 18, 2017 / 7:58 pm

  Ahoj,

  vyrůstala jsem v malé vesnici v Podhradní Lhotě a od 16 bydlím V Bystřici pod Hostýnem střídavě s Brnem, kde studuji. 🙂

 187. Natalie
  December 18, 2017 / 9:06 pm

  Ostravsko:) , a proč všichni píšete “na” Mělníku?!:-D

 188. Vanda
  December 18, 2017 / 9:20 pm

  Krasny vecer Alenko;) pochazim z Valaskeho Mezirici… krasa strida nadheru- lesy, louky, kopce kam se podivas… v Praze ziji asi 9 let a tahlo me sem hlavne predevsim nesmirne velke moznosti osobniho rustu a rozvoje v oblasti mody, kosmetiky a vse kolem krasy zen. Jsem nesmirne stastna ze jsem mohla byt uz 2x soucasti kurzu u vas na skole 😉 protoze to mi dalo strasne moc na me ceste za mym snem. Diky diky diky

 189. Jana
  December 18, 2017 / 9:38 pm

  já jsem holka z vesnice,na dědině jsem vyrostla a nedokážu si ani představit žít ve městě..a ůplně nejlíp bych se měla někde na samotě u lesa:-D

 190. Lucka T.
  December 18, 2017 / 9:43 pm

  Zdravím z Ostravy 🙂

 191. Simona
  December 18, 2017 / 9:50 pm

  Ahoj 🙂 Já pocházím z jedné malé vesničky v podkrkonoší. Studovala jsem v Jilemnici a pak v Hradci Králové. Po studiu jsem odjela jako aupair na rok do Rakouska a zůstala tam další dva roky. Momentálně jsem zpět doma a veškeré volno trávím v chaloupce v lese u rybníka, kousek od České Lípy.

 192. December 18, 2017 / 10:22 pm

  Brno 🙂

 193. Marianelka
  December 18, 2017 / 10:52 pm

  Pekny vecer, Alenka. Ja som tu za dalsiu Slovenecku 😉 Pochadzam z maleho mesta na severe Slovenska, v krasnom kraji Oravy – z Dolneho Kubina.

 194. Sasha
  December 18, 2017 / 11:05 pm

  Praha <3

 195. Ivana
  December 18, 2017 / 11:05 pm

  Žďár nad Orlicí,malebná vesnička v Královéhradeckém kraji 🙂

 196. Mila
  December 19, 2017 / 12:31 am

  Cely zivot ziji v Praze a stale to tu mam rada 🙂

 197. Lucie
  December 19, 2017 / 1:51 pm

  Ahoj Alíku, pocházím z Hořovic, ale již 15let žiji v Kúskách u Velkého Meziříčí a něco málo pro pobavení co se o naší malé vesničce traduje_”Lhotky, Kúsky, Radslavice, 3 pr…. v republice” , tož pohodový den, pááááááááá

 198. Lucka Ch
  December 20, 2017 / 12:22 am

  Vidis a ja tu tvoji predchozi otazku pochopila spravne a matly mne az odpovedi ostatnich 😀 jinak ja jsem 100% Prazak 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *