HOW TO MAKE 2018 BEST YEAR EVER/ JAK UDĚLAT Z ROKU 2018 TEN NEJLEPŠÍ

Krásný první den vám všem, moji drazí! Jestli jste na tom aspoň trochu podobně (a to jste, o tom jsme se všichni přesvědčili v posledím loňském týdnu, nemám pravdu?), tak hysterii s názvem “novoroční předsevzetí” berete s velkou rezervou. Je tu totiž zásadní problém – když něco nejste ochotni udělat/změnit, tak vám datum 1.1. jakéhokoli roku je prd platné.

 

U mě konkrétně ale pár věcí uzrávalo už hodně dlouho, některé z nich jsem začala praktikovat už dávno před koncem roku, takže beru tenhle další nový začátek jako dobrý důvod ne k předsevzetí, ale k PLÁNOVÁNÍ. A tohle jsou moje hlavní cíle, kterých chci dosáhnout (nebo už se mi to dokonce povedlo) a doufám, že by třeba někomu z vás mohly usnadnit život stejně, jako mně.

 

“BUĎTE VDĚČNÍ”

Nekruťte očima a poslouchejte mě :-). Já tím nemyslím, abyste někomu z vděčnosti lezli… však víte kam. Nebo někoho zahrnovali dary z vděčnosti, že se s váma přátelí/chodí/žije (dělala jsem to celý svůj život, strašně těžko se tohohle zlozvyku zbavuje, věřte mi). Vděčnost musíte mít v sobě. Cítit jí. Mě teda dost pomáhá, že své díky říkám nahlas směrem k nebi (asi spíš k vesmíru, než k nějakému pánovi, co sedí na obláčku). Začala jsem tenhle rituál osobního děkování po přečtení Zázračného rána a pak ještě víc po Tajemství. Děkuju za všechno, na co si vzpomenu. Už jsem to jednou psala, děkuju každý den třeba i za to, že mám u kanclu parkovací místo a doma podzemní garáž :-).

 

Právě pocit vděčnosti za všechny úžasné věci, které máte, vám jednak nastartuje pozitivní myšlenky a druhak změníte energie kolem sebe. I když jste sebevíc pragmatičtí (já taky, nebojte!), všechny důkazy, které se začnou objevovat ve vašem v životě, vás zbaví i posledních pochybovačných narážek. Jestli to chcete v názorných příkladech, tak nikdy nebudete mít lepší auto, když nebudete vděčni za to, které máte.

 

Já jsem strašně dlouho brala všechno hezké, co se mi v životě dělo, jako samozřejmost. Jako něco, co si přece jasně zasloužím a není potřeba se v tom někam babrat. A kam jsem to dopracovala? Přišla jsem téměř o všechno. V ten zlomový okamžik se mi něco v hlavě přecvaklo a mě došlo v plné parádě, že to je jen důsledek mého minulého chování. A že to takhle nemusí být pořád. Že tím, že se budu pořád bát, jestli to zvládnu, jestli to uplatím, budu akorát vystresovaná, smutná a naštvaná. Ale ve skutečnosti se tím nezmění nic. Tak to radši budu myslet pozitivně, ať se ke mě ty krásné věci zase rychle vrátí. Stačí, když dneska začnu měnit svůj budoucí život. A vychází to! Krok za krokem, ale děje se to. I za to nikdy nepřestanu být vděčná.

 

 

“NECHTE TO BÝT”

Ať už vás v minulosti potkalo cokoli, nemůžete dopustit, aby taková událost ovlivnila váš život na trvalo. Minulost nebyla vaše volba. Budoucnost JE! Já jsem se třeba vědomě odmítla pořád se babrat v sebelítosti z nepravosti, kterou na mě napáchal můj celoživotní nejlepší přítel. K čemu? Měl k tomu svoje důvody, udělal to, co udělal a už se to nedá napravit. Historie se nedá přepsat. Přestal zabírat místo v mém srdci i hlavě a na jeho místo tak mohly přijít jiné úžasné osobnosti (a rovnou hned 2!). Sice je neznám 24 let, jako jeho, ale každé přátelství jednou začne a když se budu snažit, s těma dvěma novýma třeba oslavím své 60. narozeniny.  Víte, co tím myslím? Když někoho kdysi milovaného “nenencháte odejít”, neuděláte tak ve svých srdcích a hlavičkách místo pro někoho jiného. A ten někdo jiný bude třeba miliónkrát lepší, než ten bývalý. A teď rozhodně nemluvím jen o přátelství ;-).

 

“NEVZDÁVEJTE SE”

Já vím, někdy je to téměř nad lidské síly. Máte své sny, něco chcete dokázat (a je jedno, jestli je to vysněná práce, vztah, rodina nebo sportovní rekord…), tvrdě na tom pracujete, ale kolem vás je příliš “hluku”, který vám bere soustředění a hlavně vůli. A hlukem nemyslím rambajz, ale emoce a názory ostatních. Určitě se vám to stalo – měli jste svůj sen, se kterým jste se nadšeně svěřili rodičům nebo kamarádům a místo neutuchající podpory se vám dostalo jen pohrdavého výrazu: “To snad nemyslíš vážně, zbláznila ses?!” Nebo jste na svém snu dlouho pracovali, ale najednou jste museli začít řešit problémy v práci, doma… a sen se pomalu začal rozplývat. To je přesně ten “hluk”, který nás zrazuje od dosažení našich cílů, bere nám vítr z plachet a zasazuje semínka pochybností.

 

Nikdy se nesmíte vzdát! A jestli ano, tak to nebyl váš sen, ale jen momentální touha nebo nápad. Jestli vás váš sen doprovází už pár dní/měsíců/let a vy ho nemůžete dostat z hlavy, jděte za ním. Kašlete na názory ostatních, nechte si ho pro sebe a nenechte nikoho, aby vám ho vzal. Na to NIKDO nemá právo!

 

Ovšem kecala bych, kdybych vám tvrdila, že nemám svoje SEZNAMY. Na jednom pracuju už skoro týden a je to seznam mých snů. Teda ne toho, co se mi zrovna zdálo :-), ale toho, co si přeju. Prostě wish list. Touhy, u kterých nemám ponětí, jak jich docílím, ale celou svou duší jich docílit chci. Jenže to není tak snadné, jak jsem si původně myslela. Třeba v sekci “materiální touhy” mám zcela jasno (jestli ono to o mě něco nevypovídá 🙂 ). Ale třeba políčko vztahy a osobní touhy, tam jsem se musela dost zamyslet a pořád si nejsem jistá, jestli jsem své touhy formulovala skutečně pravdivě.

 

Druhý seznam jsou prachsprostá novoroční předsevzetí. Ten byl mnohem snadnější. U těch vím, jak jich dosáhnout a že to bude brzy. Tady je:

 • Budu postovat na blogu 3-4 články týdně.
 • Začnu znovu chodit na tréninky tenisu.
 • Najdu dobrého investora a prodám část Školy stylu.
 • A samozřejmě si i nadále budu udržovat pozitivní přístup ke svému životu, protože mě to strašně baví a dělá to zázraky.

 

Moc si přeju, aby aspoň něco z tohohle článku zarezonovalo s vašimi pocity a touhami a abychom to společně nikdy nevzdali! Přeju nám nádherný společný rok a nenechávejte mě v tom samotnou, jo? 🙂  A já se jdu převléknout do tepláků, jdu ze sklepa vyhrabat tenisové rakety a hurá na svůj první letošní trénink. Ježiš já se tak těším!

Xo, Vaše

 

P.S.: Ten slíbený osobní článek (teda, jestli tenhle, co jste dočetli, není osobní, tak už nevím, co v tom dalším budu vůbec psát 🙂 ) o mém rozchodu bude brzo. Jen mi dejte, prosím, čas. Musím volit slova hodně uvážlivě, aby to nebyl jen pomlouvačný canc o tom, že někteří chlapi jsou velcí debilové a jiní menší. Protože to není pravda ;-). Ale aby to bylo něco, co možná některým z vás může pomoct otevřít oči. A to je strašně těžký úkol i pro mě!

 

Follow:

33 Comments

 1. Lenka
  January 1, 2018 / 4:25 pm

  Skvělý článek :-)))))
  Naprostý souhlas !!!
  Šťastnej novej a mnoho splnenych snu:-)))

 2. Katka Brettka
  January 1, 2018 / 5:18 pm

  Moc hezky napsané. Četla jsem dvakrát, musím si to pamatovat. Jen splněná přání a vše nejlepší v novém roce.

 3. Natalie
  January 1, 2018 / 6:08 pm

  Alenko, jsem dojatá. Jako bych si četla svoje vlastní rozpoložení, tak osobní to je. Nemůžu tady napsat všechno, protože by to bylo delší, než tvůj článek, ale jakmile jsem začala s knížkami (vždyť víš, kde jsem je odkoukala…:-) ), tak to pořád zkoumám a taky si pořád opakuju děkovačky, četla jsem ten druhý díl Tajemství a tím je trochu blbě do češtiny přeloženo Moc. To má být síla ducha a myšlenek, nikoliv manipulace, jak nám to už v běžném životě zprofanovalo. Hodně to pomáhá, hlavně když člověk o sobě teď už ví, že běžné je být vcelku negativní a i když se snaží, propady se prostě objeví a aby najel na pozitivní vnímání světa, musí na tom pracovat. Pořád a pořád dokola, znova a znova, každý den.

  • Alen
   Author
   January 1, 2018 / 9:10 pm

   Naty, já teď jedu “Kouzlo”, tam jsou právě ty seznamy, které mi dělají takový problém při jejich sepisování 🙂 Ale moc děkuju, že moje články nejen čteš, ale především vnímáš. Nemůžu si víc přát! Děkuju!!

 4. Anežka Tesarčíková
  January 1, 2018 / 6:51 pm

  Moc hezky napsané! Úpřímné a od srdce! A taky poučné! Přeji radost z každého prožitého dne!

  • Alen
   Author
   January 1, 2018 / 9:09 pm

   Anežko (ježiš, ty máš ale překrásné jméno!), moc děkuju za tvůj komentář a speciálně za to krásné přání!

  • Alen
   Author
   January 1, 2018 / 9:08 pm

   Viki, já děkuju tobě! Od kolegyně to těší dvojnásob 😉 DĚKUJU!

 5. Veronika Hrochová
  January 1, 2018 / 7:16 pm

  Šťastný rok 2018. Hrozně mi ty věci, co píšeš, pomáhají nastartovat

  • Alen
   Author
   January 1, 2018 / 9:08 pm

   Verunko, mám obrovskou radost, že to moje psaní není zbytečné a že někomu může pomoct! Strašně si toho vážím, děkuju ti!!!

 6. Sabina
  January 1, 2018 / 8:03 pm

  Alenko, děkuji ti moc za to, co děláš a píšeš, jaké rady rozdáváš. Opravdu moc mi tím pomáháš. Šťastný nový rok 2018! 🙂

  • Alen
   Author
   January 1, 2018 / 9:07 pm

   Sabi, já ti děkuju za tvůj čas si ho přečíst a za tvou empatii v něm najít něco pro sebe! Slibuju, že se vynasnažím pomáhat, seč mi síly budou stačit 😉 Děkuju!

 7. Veru
  January 1, 2018 / 8:23 pm

  Alenko, tento článek je neskutečný! Přečetla jsem ho na jeden nádech 🙂 .. Vždy když budu potřebovat motivaci, tak si ho přečtu. Držím palce ať se ti splní všechny tvé sny!

  • Alen
   Author
   January 1, 2018 / 9:06 pm

   Veru, to je mi obrovským potěšením, že jsi v něm našla něco užitečného pro sebe!! Tak jsem ho nepsala jen do zdi, ježiš, mám takovou radost! Děkuju!!

 8. Vlasta
  January 1, 2018 / 9:19 pm

  Alenko, děkuji za článek. Moc mě povzbudil. Už pár dní, možná i týdnů mám v hlavě takový “sen” a to naučit se střílet s kuší. Už slyším manžela a okolí, jaká je to blbost, že nejsem normální,… Tvůj článek mě povzbudil a já v novém roce začnu šetřit na kuš (samostříl). Uvidíme, jestli mě to bude bavit i poté, co šíp po několikátém pokusu neproletí aspoň trošku blízko terče Přeji krásný nový rok!

  • Vlasta
   January 1, 2018 / 9:24 pm

   Střílet z kuše mělo být

 9. January 1, 2018 / 9:59 pm

  Alenko,
  již jsem Ti to nedávno řekla osobně, ale nikdy není dost positivní zpětné vazby. Moc Ti fandím a máš krásný blog, který ráda sleduji. Jsi pro mě velkou módní odbornicí a inspirací. Navíc Ti vděčím za to, že dnes si žiji svůj sen a dělám práci, kterou miluji. Držím palce ať se plní Tvá přání.
  Díky Irena

 10. Marcela Čierna
  January 1, 2018 / 10:53 pm

 11. Pavlína
  January 2, 2018 / 7:14 am

  Alenko, krásný článek,moc ti fandím,je to nádherná cesta. Mám spoustu takových knížek,které čteš,prijeď půjčím ti je všechny : )))) pa.

 12. Vladimíra
  January 2, 2018 / 8:04 am

  Alen,
  přečteno jedním nádechem, a pak ještě jednou 🙂 ráda se sem za Tebou vracím, má to náboj, hlavu a patu a neskutečný šmrnc, díky za vše a měj dny právě
  takové, jaké si sama přeješ !
  V.

 13. Peťule
  January 2, 2018 / 10:23 am

  Úžasné životní postřehy… baví mě sledovat, jak se jiný člověk, který mi připadá názorově blízký, skutečně vyvíjí. dost si toho pak uvědomím i na sobě. například na pozitivním myšlení dost pracuju a myslím, že se mi to i místy daří, i když je to boj, to zas ne že ne. přeju Alenko, ať se Ti to daří nadále a plníš si vše, po čem toužíš. a hlavně, ať jsi šťastná a spokojená a stále motivovaná (na tom teď budu já také pracovat). Přeji skvělý rok a tady se budeme potkávat :_)

 14. Alissa
  January 2, 2018 / 11:56 am

  Alenko, Šťastný nový rok 2018! Děkuji za tvoji práci a velké srdce!

 15. Kate
  January 2, 2018 / 2:41 pm

  Alenko, děkuji za krásný a upřímný článek.
  Ať jde tenis od ruky :).
  x

 16. Simona
  January 2, 2018 / 3:25 pm

  Krásně napsané, ráda se sem vracím. Dokážete mě motivovat, inspirovat i pobavit. Ať se Vám daří!

 17. Míša
  January 2, 2018 / 3:30 pm

  Vy jste ale chudina, neznám žádného takového zoufalce jako jste Vy, který by se musel držet nad vodou jen díky komerčním kecům v knížce pro zkrachovalce a ještě tomu věřil:-D To že Vás každý chlap kopl do zadku se ani nedivím 😀 Tlustá trapná hrošice co si hledá chlapa na seznamce, protože je jinak bez šance 😀 Jen tak dál…..hodně štěstí a dalších mnoho přečtených knížek o tom jak správně žít 😀

  • Alen
   Author
   January 2, 2018 / 5:30 pm

   Míšo, původně jsem chtěla tvůj zuřivý vzkaz rovnou smazat, ale pak jsem si uvědomila, že svoboda slova platí i pro hulváty. Děkuju za to, že sis našla čas a články přečetla a dokonce napsala svůj názor. Bohužel, jsi ve společenství lidí, kteří mají jisté morální zásady a základní slušné vychování. Tobě chybí oboje, proto tě pro jistotu zablokuju, abychom se navzájem nemusely trápit.
   Přijala jsi pozvání ke mě do obýváku, tak se tu budeš chovat slušně a neházej mi tu židlema. Jestli se ti na návštěvě nelíbí, víš přece, kde jsou dveře 😉
   Krásný den.

   • Tery
    January 2, 2018 / 9:14 pm

    Alenko, kašli na to 🙂 Tohle může napsat jenom člověk, který je nespokojený sám se sebou a závidí druhým – a že je co závidět! Jsi krásná, úspěšná ženská, která má styl i v teplákách 😉 slečna/paní asi vstala do nového roku zadní částí těla, a s tím jí holt nikdo nepomůže 😀 Mimochodem, můžu se k tobě přidat do klubu zkrachovalců? 😀
    PS: Všechno nej do nového roku!

    • Alen
     Author
     January 2, 2018 / 9:24 pm

     Děkuju, Tery! 😉 A v klubu budeš vždy vítána! :-))) Krásný nový rok i tobě!

 18. Andrea
  January 2, 2018 / 8:48 pm

  Milá Alenko, moc krásný článek. Musím říct, že jsem Tě objevila až letos. Moc mě baví Tvůj smysl pro humor, styl psaní a životní nadhled. A možná to bude znít divně, ale je úžasné být “pozorovatelem” (not in a creepy way ;-)) Tvého životního směřování (vděčnost, návyky, ranní rutiny apod.), které je tak inspirativní. A i když ne všechny dny jsou sluncem zalité, právě v takové dny máme nejlepší šance k osobnímu růstu. Přeji Ti vše jen to nejlepší!

  • Alen
   Author
   January 2, 2018 / 9:26 pm

   Andy, já takovéhle “pozorovatele” jen vítám! Proto tuhle práci dělám, abych mohla inspirovat, pomoct nebo aspoň pobavit. Takže moc děkuju za tvůj “sledovací” vzkaz!! Krásný nový rok přeju i tobě!

 19. Nelis
  January 10, 2018 / 9:41 pm

  Parádní článek, opět dávka inspirace! Děkuji, Alenko :))) ps. Brousím si zuby na ty knížky, co jsi zmínila 😉

  • Alen
   Author
   January 10, 2018 / 9:43 pm

   Nel, ty si určitě pořiď, klidně začni jednou a uvidíš. Já tomu nikdy nevěřila, v podstatě si z nich dělala spíš srandu. A pak přečteš jednu, dostaneš okamžitě důkaz, že to funguje a pak už to všechno začne dávat smysl 😉 A děkuju moc za tvůj krásný vzkaz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *