HOW TO NOT LET ANYONE STEAL YOUR HAPPINESS/ JAK SI NENECHAT UKRÁST SVÉ ŠTĚSTÍ

Krásný den, moji milí! Dnes nebudu psát o módě a trendech a kombinování a vůbec. Protože o mojí posedlosti overaly všeho druhu už dávno víte (protože někdy je prostě to nejjednodušší řešení to nejlepší) a navíc jsem teď 10 dní v kuse přednášela na kurzu stylingu, takže do příštího víkendu, kdy začíná další kurz, nechci o módě ani slyšet 🙂 .

 

Nastal tudíž čas na další článek ne pro vaši tělesnou schránku, ale pro vaši duši. Ano, musím se o vás starat kompletně, jinak by výsledek stál za prd :-). Dnes vám popíšu 4 největší zlozvyky, kterými od sebe odháníme šťastný život. Vsadím se, že minimálně jednu z nich určitě děláte (aniž byste si to uvědomovali). Já dělám 1 z nich s železnou pravidelností a jednu občas. Tak jdeme na to, ať mi můžete pak napsat, jak jste na tom vy.

 

1. BRÁT SI VŠECHNO OSOBNĚ

Ze všeho nejdřív si musíme přiznat (píšu musíme, protože tohle je přesně bod, který se čas od času týká i mě), že ne všechno se točí jen kolem nás. Další přiznání by mělo být, že na světě nejsme proto, abychom se zavděčili všem a ne všichni nás musí mít rádi. Když se na vás zaksichtí prodavačka v drogérce, neznamená to automaticky, že VY jste udělali něco špatně. Prostě jen měla blbý den, něco v jejím životě se pokazilo. Nedopusťte, aby to něco, co pokazilo den jí, pokazí i váš den. Nikdy nenechte ostatní, aby vám diktovali, jak se máte cítit! Víte, co se říká? Není na světě člověk ten, kdo by se zavděčil lidem všem. Nepokoušejte se být tím prvním a uvidíte, jaký balvan z vás spadne!

 

2. SCHAZOVAT SE

Vinná v plném rozsahu. Pořád dokola, od mala až do teď, každý den aspoň jednou. Jak to na sobě nesnáším, ale tohle je věc, kterou vůbec nedokážu korigovat. I když se opravdu tvrdě snažím a neustále si připomínám, jak špatné je tohle na psychiku, lítá to ze mě tak nějak automaticky. Taky to znáte? Systém: radši si ublížím sama, než aby to udělal někdo jiný? Radši se ztrapním hned, než abych čekala na ztrapnění od jiných? Radši se schodím hned, aby ode mě nikdo nečekal zázraky?

Přitom pocit “nejsem dostatečně dobrá/ý”  je to nejhorší, co můžete svojí hlavě (i srdci) udělat! Takže co s tím? Celkem dobře funguje princip vděčnosti, o kterém jsem vám už psala v článku TADY. Když při rychlé rekapitulaci před spaním zjistíte, že se vám povedla byť jen jedna malá nepatrná věc, tak přesně ta věc vás dostane blíž k vašemu cíli – šťastnějšímu životu.

 

3. ODKLÁDAT VĚCI NA DOBU “AŽ NA TO BUDE SPRÁVNÝ ČAS”

Prozradím vám jedno tajemství – “správný čas” nikdy nenastane. V tomhle já mám obrovské štěstí. Pokaždé, když jsem si něco vzala do hlavy, udělala jsem to okamžitě. Tisíc lidí mi mohlo říkat, že je to pitomost a já stejně (jako každý správný beran) do toho šla i přes veškerá varování. Samozřejmě i s vědomím, že to nemusí dopadnout podle mých představ (a že spoustukrát to fakt dopadlo tragicky). Ale aspoň na smrtelné posteli budu moct litovat jen věcí, které jsem udělala, ne toho, co jsem neudělala.

Mám ale kolem sebe spoustu lidí, kteří své sny a touhy tak dlouho odkládaly na ten “perfektní moment pro realizaci”, že ze snů zůstaly opravdu jen sny. A tohle je strašně smutný pohled pro mě a pocit pro ně.

Takže – jestli toužíte něco udělat, zrealizovat a jímá vás hrůza, jestli to dokážete, ze všeho nejdřív si přečtěte všechny dostupné informace, nastudujte si každý aspekt a pak prostě udělejte PRVNÍ KROK! Nezůstávejte jen stát. Opět si vzpomeňte na staré dobré pořekadlo: Kde je vůle, je i cesta. Klidně postupujte po malých krůčcích, ale každý další den budete přesně o krůček blíž k realizaci vašeho snu.

 

4. NECHAT STRACH VYHRÁT

Ne každý se narodí (respektive je vychován) s kuráží Johanky z Arku. Někomu život nadělil tolik bolesti, že je pro něj těžké “nechat věci plavat” a jít do toho znovu a naplno. Pořád se nějak prapodivně držíme svých strachů, obav ze změny, minulých selhání… Všechny tyhle pocity nepohodlí nás dokáží postupem času naprosto ochromit (nebo otupit až k rezignaci). To nejhorší, co se může stát, je váš pocit “proč se znovu snažit, když to zase dopadne blbě”!

Ale mnohem lepší je přijímat situace takové, jaké jsou – výzvou. Určitě si občas říkáte, že tohle se může stát snad jen vám. Proč se tyhle věci dějí zrovna mě? Tak já vás trochu uklidním – takové věci se stávají VŠEM! Viz bod číslo 1 😉 . Pomůže vám jednoduchý postup (ačkoli je to možná jednoduché napsat, složitější dělat): berte každou situaci jako lekci, ze které jste se měli poučit a která vás měla něčím obohatit. I na té největší mizérii najdete nějaký, řekněme “vyšší vzkaz”. Možná ne hned, ale jak s oblibou říkám: Každá, i sebetrapnější historka, má expirační dobu, po které se z ní stane veselá historka k pobavení ostatních. 

 

Tak schválně, kolik z těch 4 bodů, se týká přesně vás? A jestli ani jeden, máte mou hlubokou úctu a obdiv! A my ostatní už aspoň víme, jak na odstranění pracovat.

 

Přeju vám nádherný zbytek týdne a určitě mi napište do komentářů, jak jste na tom. Myslím, že už se tady všichni známe tak dobře, že se nemusíme stydět přiznat, jak na tom jsme, že ne? 😉 Děkuju za to, jestli jste dočetli článek až sem, za váš čas, který se mnou trávíte a moc si přeju, abych vám třeba aspoň o trošilinku ulehčila každodenní život. Snad se mi to daří!

 

Xo, Vaše

Overal – MANGO

Pásek – MANGO (old)

Boty – VALENTINO

Kabelka – CHANEL

Brýle – RAYBAN

Prstýnek a řetízek – TIFFANY & Co.

Follow:

45 Comments

 1. Veronika H.
  April 25, 2018 / 8:20 am

  Tento článek si vytisknu a vylepím si ho na monitor. Děkuji.

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:57 am

   Veru, JÁ DĚKUJU! Však víš 😉

 2. Natalie
  April 25, 2018 / 8:52 am

  3 a 4 – moje klasika. Peru se s tím statečně a zrovna včera mě zrestartovala po dlouhé době jen věta život začíná tam, kde končí vaše komfortní zóna. Vím to, ale pořád potřebuju trknout…prostě dokola 🙂

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:57 am

   Naty, první krok k úspěchu je, že si to uvědomuješ! To už je v podstatě poloviční výhra 😉

 3. Blanka M.
  April 25, 2018 / 9:21 am

  Alenko, díky za tvoji “kompletní starost o nás”. Je to výborný článek, já jen lituji, že cestu ke šťastnějšímu životu nacházím až na sklonku aktivního života. Ale nikdy není pozdě, že ? Díky tvým článkům a doporučeným knihám jsem až teprve teď pochopila, jak moc jsem si svými postoji, strachy a omezeními danými dobou a výchovou komplikovala život. Z těch zlozvyků, kterými od sebe odháníme šťastný život se mě nejvíce týká bod 1 – brát si vše osobně, a bod 2 – shazovat se.
  Co jako správný “Střelec” takřka neznám je odkládání věcí … já dříve konám, pak až myslím. Někdy je to ku prospěchu věci (není prostor pro strach), někdy se mi to pěkně vymstí …
  Krásný den přeje Blanka.
  P.S. ty prodloužený vlasy ti mooooc sluší !

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:56 am

   Blani, já moc děkuju za nádherný komentář!! A taky občas zalituju, proč jsem si to všechno způsobovala v letech, kdy jsem si nejvíc měla užívat života a začala s tím něco dělat až teď, když už jsem “stará”. Jenže jak říká moje kamarádka Klárka, všechno přichází v čase, kdy to potřebujeme, ne, kdy to chceme. Proto si toho možná teď, v dospělosti, tak užíváme!
   A z a vlasy moc děkuju!

 4. Jana
  April 25, 2018 / 9:26 am

  Na mě pasují všechny body…Jsem hodně citlivý člověk a všechno prožívám, já nedokážu emoce udržet na uzdě uvnitř, to se po tom cítím strašně špatně…A člověk se po pár selhání v životě, bál jít dál…Článek si vytisknu a děkuji ještě jednou, že jsem tě potkala na kurzu, a že mi tvoje články dodávají sílu a inspirují. Alenko :)))Děkuji!!!!!!

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:54 am

   Jani, to já moc děkuju za tak nádherný komentář!!! Moc si vážím každé vaší podpory a od těch, které znám osobně, to vážně potěší moc!!!

 5. Vanda
  April 25, 2018 / 10:54 am

  Jdu na to pomalu. Bod č.1 jsem už odbourala ( díky dr Beránkové ). A víte co? Lidi to strašně sere 😀 Ten pohled : ” Jak jako, že se tě to netýká ???” – ten fakt stojí za to 😀 Zkuste to. Na přesvědčení, že jsem nemožná, neschopná všichni to určitě vidí, na to zapracuji v druhých 50 letech mého života 😀
  Mmch, strašně mě mrzí, že jsem musela zrušit ten kurz – a takhle je to s mými sny vždycky ( vlastně ne vždycky, některé se uskuteční a pak je to katastrofa…… ) A už jsme tam, kde jsme chtěli být 😀 😀 😀

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:53 am

   Vandi, třeba nenadešel ten správný čas 😉 Doufám, že to jednou klapne!

 6. Kateřina
  April 25, 2018 / 11:27 am

  Ahoj Alenko. Ty jsi prostě úžasná a tvé články miluji!!! Abych se přiznala,tak mě se týkají všechny 4 body 🙁 teda ten první jen trochu,ale jinak ty ostatní 3 jsem celá já(bohužel). Nejsem vůbec sebevědomý člověk a to asi proto,že se na mě podepsalo ponižování mým vlastním i nevlastním otcem,bratrem,spolužáky,kolegy v práci atd. Dost často mě (i teď) někdo urazil,ponížil a to ti samozřejmě sebevědomí nedodá. I když mi sem tam někdo řekl,že jsem hezká,tak v hlavě to nízké sebevědomí zůstane naprogramované od mládí a vymazat to nejde. Když jsem starší,tak na to více kašlu a je fakt,že těch zlých lidí co mě ponižují je už kolem mě málo. Další bod,že odkládám věci…např. udělat si řidičák se vůbec nemůžu donutit 🙁 i když se s přítelem budeme stěhovat a pak už ho potřebovat opravdu budu,tak se nemůžu donutit začít. Ale můžu říct,že jsi mě teď zase trošku nakopla,tak snad se k tomu tento týden dostanu a opravdu si zaplatím autoškolu 🙂 Dám pak vědět 🙂 no a bod poslední…STRACHY 🙁 ty mám pořád o všechno a o všechny 🙁 a po úmrtí maminky před dvěma lety se to ještě zhoršilo. Teď mě čekají velké změny (stěhování,změna práce,možná mimčo) a já se všeho strašně bojím. Bojím se,že nebudeme moct mít miminko,že nenajdu práci,že nenajdeme dobrý dům,že se něco stane příteli,nebo že mě opustí atd. Nechápu kde se to ve mě bere a nenávidím to 🙁 nechci se ze všeho takhle posírat (omlouvám se za vulgarismy,ale to je nejvýstižnější slovo) chci mít odvahu zkoušet nové věci.Vždyť strašně ráda poznávám nové lidi a nová místa!!! Ale strach je větší:-( Někdy mi ale dodává odvahu má neteř,které je 19 a ničeho se nebojí a v ničem nevidí problém.Taky tvé články(jako tenhle) jsou velmi povzbudivé 🙂 a taky mladí lidé všeobecně jsou pro mě inspirací,protože oni se ještě ničeho nebojí 🙂 Takže děkuji moc za tento článek,který mi za 1.zvedl sebevědomí,za 2.nakopl k tomu udělat si řidičák(konečně) a za 3.odbourat trochu strach udělat změnu 🙂 moc,moc, děkuji 🙂

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 12:03 pm

   Kačenko moje, jsem strašně ráda, že ti článek aspoň trochu pomohl! S tím strachem o blízké, to znám, taky mě to občas úplně odzbrojí. Jenže to nevede k ničemu dobrému. To, že se budeš bát, neznamená, že se sníží pravděpodobnost nějaké špatné události. Tohle je čistě logické, já vím, že s logikou někdy nepochodíme, ale jediný člověk, který za to bude bit, budeš ty. Jsem jedináček, teď jsem single, takže strach o mé rodiče mě opravdu občas úplně vyřadil z provozu. A ničemu to neprospělo! A už vůbec ne mě!! Takže jsem si našla svojí afirmaci “Všechno dobře dopadne” a tu si říkám, když sfoukávám svíčky na dortu, když padá hvězda, když najdu čtyřlístek… A fakt se to lepší! A navíc – řídit auto je skvělý zážitek! Takže kdybys potřebovala trochu potrénovat, než půjdeš na zkoušky, dej mi vědět. Já naučila řídit i úplně levého kluka, který spadl i s koloběžky :-)))

 7. Bára
  April 25, 2018 / 11:50 am

  Ahoj všem 🙂 když budu úplně upřímná, tak na mě pasují také všechny 4, některé více, některé hodně…, třeba právě ten strach, ten mě někdy tak paralizuje, že přestanu logicky uvažovat, mám pocit, že na co sáhnu, tak zkazím…, no masakr a přitom ….
  Je statisticky prokázáno, že 90% všech obav, které máme, je zbytečných – ve skutečnosti se nikdy nenaplní! A ze zbývajících 10% těch obav, které se nenaplní, nedopadne z 90% tak katastroficky, jak si představujeme 🙂

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:52 am

   Baru, to je tak vtipné, cos napsala!! :-)))) A tak pravdivé 😉 Ještě k tomu přidej to, že tahle hrůza z nějakého maléru funguje jako “přivolávací kouzlo” na trable a je jasné, proč to musí z našeho života pryč;-) Tak držím palce, ať to zvládneš!

 8. Zuzana
  April 25, 2018 / 12:23 pm

  Bod 1, môj celoživotný boj. Ďakujem za tento článok. Pekný deň Alenka 🙂

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:51 am

   Zuzinka, já děkuju za přečtení a za tvůj čas, že jsi mi napsala!

 9. Mirka
  April 25, 2018 / 12:23 pm

  Jak u ostatních, body pasuji tak nějak všechny, hlavně 3 a 4. Odstraňování jde ztuha 🙂

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:48 am

   Miru, jde to pomalu, ale dobrá zpráva je, že to JDE! Já jsem toho zářným příkladem, kdybys mě viděla před rokem, učiněná hromádka neštěstí. A hezky pomalu, krůček po krůčku, se z toho hrabu a život je krásnější a krásnější. Fakt to stojí za to!

 10. Nikola
  April 25, 2018 / 12:28 pm

  Bod 1 bych se mela naucit jako nejakou mantru a dokola si ji opakovat. Tenhle clanek prisel uplne v pravou chvili, protoze vzhledem k tomu, jak jsem pro kazdeho vzdy k dispozici, jsem ted zrala na JIP. A s tim branim si to osobne je to podobne. Az si vecer sednu a budu mit chvili klidu, tak si clanek jeste jednou (a v klidu :)) prectu.

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:47 am

   Nikolko, to je mi obrovskou ctí, že na tebe článek tak zapůsobil. Vím přesně, o čem mluvíš a ty sama víš nejlíp, že to takhle nepůjde dál a budeš s tím muset něco udělat. Aby TY jsi měla krásný život, protože si ho TY zasloužíš! Držím palce!!!

 11. zu.jiru
  April 25, 2018 / 12:39 pm

  K bodu číslo 1) jsem dostala radu “Žijte tak ať je Vám co závidět”
  Bod 3) mě stál spoustu peněz, když jsem to strašně chtěla zkusit ale nelituji
  Bod 4) zjistila jsem, že když se něco úplně nepovede tak o tom obvykle za 3 týdny nikdo neví
  a bod 2) ten je můj. Pořád se stydím vyhrávat. Je k tomu úžasná scéna ve filmu Prázdniny s Kate Blanchet kdy jí starý režisér říká: “Jsou dva typy žen, ty pro hlavní roli a jejich kamarádky. Vy jste typ pro hlavní roli ale Bůh ví proč se chováte jako ta kamarádka.”
  A taky pro bod 3 existuje výjimka, kterou Alenko ovládáš moc mile. To když si ze sebe děláme legraci abychom udělaly lepší den pro ostatní.
  Tak děvčátka bradičku nahoru 🙂 🙂

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:45 am

   Zuzanko, ty víš, viď 😉 Děkuju, za všechno, však i teď víš 😉

 12. Sona
  April 25, 2018 / 5:23 pm

  Me se tykaji vsechny 🙁

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:44 am

   Tak teď už, Soni, aspoň u některých víš, jak s nimi zatočit a udělat si hezčí život, ne? Aspoň doufám, že článek k něčemu takovému byl. Držím palce, musíš to udělat, nikdo jiný to za tebe neudělá 😉

 13. Jana
  April 25, 2018 / 9:33 pm

  Alenko, za článek taky děkuji. Když někdo popíše to co zažívám hodně často, lépe se nad vším nejen přemýšlí ale i s tím bojuje. Jo a taky musím pochválit ty tvoje vlasy, moooc to to sluší.

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:43 am

   Jani, děkuju moc, strašně si vážím toho, že moje články čteš a že ti pomáhají, to je ta nejkrásnější odměna, fakticky!!! Děkuju!!!

 14. MARKÉTA (Š.)
  April 25, 2018 / 10:25 pm

  Dnes jsem nadšená nejen z outfitu a fotek, ale hlavně z článku. Díky za něj. Moje Achillovy paty jsou body 2 a 4. To shazování sebe sama ´dřív než to udělá někdo jinej´ jsem se snad už s věkem odnaučila. Proč dávat lidem lupu, aby ty moje nedostatky viděli pěkně v detailu? Teď, po čtyřicítce, se už konečně umím řídit heslem ´Proč by vás někdo měl mít rád, když se nemáte ráda sama?´. A je mi mnohem líp. 🙂

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 11:42 am

   Markét, moc děkuju za kompliment i za krásný komentář! A s tou lupou, to je geniální přirovnání! Můžu ho použít příště?? 😉

   • MARKÉTA (Š.)
    April 26, 2018 / 4:56 pm

    Jasan. 🙂

 15. Romana Trojanová
  April 26, 2018 / 12:19 pm

  Alenko a tak po 40 se už za ničím nehoním ,chodím cvičit, do sauny , na kafíčo s kámoškou ,koupím si něco pěkného na sebe ,a čím jsem starší si připadám hezčí a tak děkuji za tenhle vhled .Měj krásné dny .

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 12:37 pm

   Máme to nemlich stejně! 🙂 To je super, Romanko, že mám takovéhle soulmate čtenářky, děkuju!!!

 16. Vera
  April 26, 2018 / 12:30 pm

  Jen kratce ,je to asi psáno bohužel o mě. Splňují vše

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 12:34 pm

   Věruško, nejdůležitější je, si to uvědomit. Pak už to všechno půjde krok po krůčku a uvidíš sama, jak ti bude hnedle líp! Držím palce!!

 17. Marcela Čierna
  April 26, 2018 / 12:46 pm

  Moje milá Alenko, aj tentokrat dakujem za uzasny clanok. ❤ takze 1., 3. a 4., to som cela ja. 🙂
  Tvoje clanky su pre mna tou povestnou polievkou pre dusu. Dakujem!!!❤

  • Alen
   Author
   April 26, 2018 / 3:55 pm

   Macinka, to je taaaaak hezký (ta polívka, ne ty body! 🙂 Děkuju <3

 18. Katka Brettka
  April 26, 2018 / 5:35 pm

  Ali. Tak já 1a 3. Stačí aby se někdo blbě koukl a já už přemýšlím co jsem udělala/neudělala. A bod 3- někde jsem četla že se umírajících ptali co by ve svém životě udělali jinak. A všichni se shodli na tom, že se ohlíželi na ostatní, místo toho aby si dělali věci podle sebe a pro sebe.
  Jinak ten overal je super, jak je možné že mi nesluší?! Jsem malá a nejsem zrovna nejhubenější …. krásný den Katka

 19. Klára
  April 26, 2018 / 7:56 pm

  1, 2 a vlastně i 4… 1 právě prožívám v práci…jedna kolegyně si na mě vylévá svou nenávist…a já si to hodně, hodně beru…a díky moc Alenko, uvědomuji si teď, že ona není můj život a ani ostatní ji neberou vážně…znají mě a mají svůj názor…a když si tou nenávistí kazí život ona, není důvod, abych já dělal totéž…mám kolem sebe lidi, o které se můžu opřít a mají mě rádi a jsem s nimi šťastná…a to je důležité…to je život… a díky za Tebe Alenko…Klára

  • Alen
   Author
   April 27, 2018 / 5:58 pm

   Klárinko, napsala jsi to naprosto PŘESNĚ! Problémy, mindráky, špatné nálady jiných na nás působí víc, než by měly! Samozřejmě, že citlivý člověk nikdy nebude tak úplně imunní, ale jen uvědomění, že jeho nálady nesouvisí s mou osobou, je velmi osvobozující. Držím palce a děkuju za krásný komentář!!!

 20. Mája
  April 27, 2018 / 4:18 pm

  Ahoj všem a hlavně tobě Alenko,
  no tak tohle mě dostalo, protože MĚ SE TÝKAJÍ VŠECHNY 4 BODY. A pak sedím na zadku a brečím. Tohle fakt není ode mě dospělé otevřelo mi to oči nefňukat A BOJOVAT ✔️
  Děkuji za obohacení pomoc v sebereflexi k tomu, stát se lepším a silnějším člověkem.
  Maja

  • Alen
   Author
   April 27, 2018 / 5:56 pm

   Máji, tohle je tak nádherný vzkaz! Přesně kvůli tomu tuhle práci dělám! Kdyby takové články měly aspoň trošku pomoct byť jedinému člověku, stojí to za to! Takže tobě držím palce a pamatuj si, že uvědomit si to je první krok k úspěchu. Moc ti děkuju a drž se, kočko moje!!!

 21. April 28, 2018 / 1:43 am

  Díky za Tvůj článek a za tohle povzbuzení! Já jsem momentálně ve fázi “tohle se přeci může stát jen mě”a zhroutil se mi svět, takže hledám berličku kdekoliv a v komkoliv. A jsem vděčná, že si tady pro nás, pro své internetové přítelkyně. Děkujeme a děkuju

  • Míša Spolidoro
   April 28, 2018 / 2:57 pm

   Ted jsem si ještě přečetla důkladně všechny komentáře Tvých čtenářek a Tvoje odpovědi na ně a jsem v šoku! Kolik lásky, péče a pochopení věnuješ “cizím” lidem lidem je obdivující. Tleská a moc si Tě vážím a obdivuji! Pa Míša

   • Alen
    Author
    May 3, 2018 / 11:45 am

    Míšo, to je od tebe tak nádherné, cos napsala. Děkuju z celého svého srdce!! Přesně kvůli tomuhle to dělám, kvůli vám, kteří to dovedete ocenit a kterým třeba můžu trošku pomoct nebo inspirovat. Přece jen, jste moje zákaznice a podle toho se k vám musím chovat 😉 Ještě jednou děkuju, fakt mě to dojalo!!!

 22. Iveta
  April 28, 2018 / 1:53 am

  Úžasný jako sama Alenka. Za mně moc děkuji.

 23. Mona
  November 5, 2018 / 9:07 pm

  …jsem na tom blbě

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *